NIKON KALENDÁŘ 2020 - vítězné fotografie

Přinášíme výsledky 11. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Tento ročník měl téma „Život je série drobných zázraků“, probíhal od 1. června do 15. září 2019 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota, kde předsedou byl Stanislav Pokorný, vybrala z celkového počtu 854 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které zdobí prestižní NIKON KALENDÁŘ pro rok 2020.

Soutěž Nikon kalendář 2020 už má svůj jubilejní jedenáctý kalendář, který je vytvořen z vítězných fotografií, tentokrát na téma „Život je série drobných zázraků“. Slavnostní vyhlášení se konalo 12. 12­. 2019 v Místo­držitelském paláci v Brně, soutěž probíhala od 1. června do 15. září 2019 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným a kde měl i FotoAparát.cz svého zástupce (Helena Macenauerová),vy­brala z celkového počtu 854 přihlášených fotografií padesát semifinálových­. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které zdobí prestižní NIKON KALENDÁŘ pro rok 2020. Nejčastěji využívaným modelem fotoaparátu při tvorbě soutěžících byla vynikající FX zrcadlovka NIKON D750. Společnost Nikon využila této události k tomu, aby přítomným hostům oznámila, že po jedenácti úspěšných ročnících je čas soutěž v této podobě ukončit.

Vyhlášením výsledků byla v Místodržitelském paláci v Brně zahájena výstava semifinálových fotografií, která potrvá do 2. ledna 2020. Výstava probíhá pro veřejnost v přízemí Místodržitelského paláce na adrese Moravské náměstí 1, Brno vždy od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou. Vstupné je zdarma.

Vítězové 11. ročníku Nikon kalendář

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2020 jsou:

Miloš Nejezchleb – Alopecie, Nikon D850

autor: Miloš Nejezchleb – Alopecie, Nikon D850, leden 2020

Marián Kuric – Feeling Good, Nikon D750

autor: Marián Kuric – Feeling Good, Nikon D750, únor 2020

Jan Žižka – V zajetí, Nikon D500

autor: Jan Žižka – V zajetí, Nikon D500, březen 2020

Peter Čech – Pozdrav Slunci, Nikon D850

autor: Peter Čech – Pozdrav Slunci, Nikon D850, duben 2020

Iva Svobodová – Dorotka, Nikon D800E

autor: Iva Svobodová – Dorotka, Nikon D800E, květen 2020

Martina Studená – Do nebe, Nikon D610

autor: Martina Studená – Do nebe, Nikon D610, červen 2020

Zdeněk Vošický – Za dva body, Nikon D800

autor: Zdeněk Vošický – Za dva body, Nikon D800, červenec 2020

Martina Petrová – Hmyzí glamour, Nikon D7200

autor: Martina Petrová – Hmyzí glamour, Nikon D7200, srpen 2020

Jana Kupčáková – Gondoliér, Nikon D610

autor: Jana Kupčáková – Gondoliér, Nikon D610, září 2020

Michal Candrák – ,,V plameňoch,, Nikon D800

autor: Michal Candrák – ,,V plameňoch,, Nikon D800, říjen 2020

Lucie Drlíková – Hnízdo, Nikon D4

autor: Lucie Drlíková – Hnízdo, Nikon D4, listopad 2020. Absolut­ní vítěz.

Zuzana Vitvarová – hra o jablko, D90

autor: Zuzana Vitvarová – hra o jablko, D90, prosinec 2020

Absolutním vítězem soutěže se stala Lucie Drlíková s fotografií „Hnízdo“. Od společnosti Nikon získala šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. Překvapením i pro samotnou porotu byla skutečnost, že Lucie Drlíková je se svou fotografií součástí exkluzivního Nikon kalendáře již po páté – v letech 2014 (Resignation), 2015 (Last Breath), 2018 (Follow your inner light), 2019 (How you see yourself), 2020 (Hnízdo). A právě poslední zmíněná fotografie, s českým názvem, Lucii přinesla největší úspěch – vítězství!

Vyhlášení vítězů v Místo­držitelském paláci v Brně

Dne 12. 12. 2019 proběhlo vyhlášení výsledků 11. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma „Život je série drobných zázraků“, probíhala od 1. června do 15. září 2019 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným a kde měl i FotoAparát.cz svého zástupce (Helena Macenauerová),vy­brala z celkového počtu 854 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2020. Společnost Nikon využila této události k tomu, aby přítomným hostům oznámila, že po jedenácti úspěšných ročnících je čas soutěž v této podobě ukončit. Číslo 1 provázelo Nikon kalendář od samého počátku. Poprvé se výsledky vyhlašovaly 11. 11. 2009 a každým rokem se vydával kalendář v počtu pouhých 111 kusů. 11 let jsme se mohli rok co rok těšit na nové fotografie, které ozdobily jednotlivé stránky kalendáře.

Cenu absolutní vítězce Lucii Drlíkové předala Eva Čížková, marketingová ředitelka Nikon 

Večerem v prostorách Barokního sálu, v Místodržitelském paláci v Brně provázel Jirka Wiener, moderátor a hudební a programový ředitel Rádia Krokodýl – nejposlouchanějšího rádia na Jižní Moravě. Kmotry kalendáře byli vyslanci Nadačního fondu KOMETA, hokejisté HK Kometa Brno – Karel Vejmelka a Tomáš Malec. Po křtu následoval prodej vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2020, ale i dalších semifinálových fotografií, přítomným hostům.

Celkem se během slavnostního večera vydražilo 142 500 Kč. Společnost Nikon CEE GmbH navíc věnovala Nadačnímu fondu KOMETA na pomoc rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra finanční dar ve výši 100 000 Kč.

Výtěžek z prodeje fotografií letos pomůže Nadačnímu fondu KOMETA.

Fotografie bude možné také zakoupit prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Cena jedné fotografie je 2 500 Kč. Výtěžek z prodeje fotografií letos pomůže Nadačnímu fondu KOMETA. Nadační fond KOMETA je nestátní nezisková organizace, která vznikla v lednu roku 2015 s cílem podporovat rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Hlavním cílem nadačního fondu KOMETA je zvýšení povědomí o problematice autismu, pomoc při výchově a vzdělávání dětí a jejich začleňování do společnosti organizací volnočasových a společenských ak­cí.

Poslední soutěžní ročník Nikon kalendáře byl i přes poměrně, oproti minulým letům, nižší účast autorů, opět kvalitativně o stupeň výš. Je to dáno zejména tím, že se soutěže zúčastnili autoři, kteří své fotografie nabízeli buď po celou dobu trvání soutěže každoročně nebo alespoň v posledních několika letech a jejichž rukopis je již porotě velmi dobře znám. Není pochyb o tom, že soutěž Nikon kalendář přinesla i v tomto ročníku prostor pro prezentaci kvalitní fotografické tvorby,zhodnotil průběh letošního ročníku předseda poroty pan Stanislav Pokorný.

Vyhlášením výsledků byla v Místodržitelském paláci v Brně zahájena výstava semifinálových fotografií, která potrvá do 2. ledna 2020. Výstava probíhá pro veřejnost v přízemí Místodržitelského paláce na adrese Moravské náměstí 1, Brno vždy od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou. Vstupné je zdarma.

Do soutěže NIKON KALENDÁŘ 2020 se letos přihlásilo celkem 316 soutěžících, kteří zaslali 854 fotografií. Nejčastěji využívaným modelem fotoaparátu při tvorbě soutěžících byla vynikající FX zrcadlovka NIKON D750.

Více o projektu „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“ naleznete na www.nikon-kalendar.cz

 Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2020 vyšel v již jedenáctém vydání a přispěl Nadačnímu fondu KOMETA na pomoc rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra částkou 242 500 Kč.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace