I focením se dá dobře živit

  • 15.10.2019
  • PR

Dá se fotografováním dobře živit? O tom nám už tuto sobotu na festivalu FotoExpo poví Petr Pělucha, který patří mezi přední české svatební fotografy.

Setkani fotografu

Přemýšleli jste někdy jaké by mělo být zaměstnání, které Vás opravdu baví? Práce, na kterou se těšíte a trávíte v ní více času, než je často nutné. Činnost, která není jen zdrojem obživy, ale je i vášní, sebevyjádřením s možností uplatnění své kreativity. Práce, kde jste sami pány svého času, ale zároveň je jen na vás, jaký bude výsledek.

A co focení? Dá se jím uživit? A co víc, dobře uživit? Ano dá. Cesta není lehká, je na ní hodně překážek, které se často zdají jako v každém podnikání na začátku nepřekonatelné, ale ti, co vydrží jsou za svou píli odměněni. Kde jinde můžete naplno rozvinout a zvěčnit své vnímání světa než přes hledáček objektivu, procestovat všechny kouty světa nebo se poznat s obdivovanými celebritami.

Svůj sen stát se profesionálním fotografem si splnil i Martin Krystýnek, který se profesionálnímu focení věnuje od roku 2010 a jen za posledních 5 let získal více jak 350 mezinárodních ocenění, čestných uznání či nominací v nejprestižnějších fotografických soutěžích po celém světě. Raketový start fotografické kariéry zažívá i Miloš Nejezchleb, který se věnuje umělecké konceptuální fotografii od roku 2016. Od té doby získal přes deset mezinárodních ocenění, vystavoval v Paříži, Benátkách, Torontu a letos se chystá do dalších světových měst. Uspět ve svatební fotografii se jednoho dne rozhodl také Petr Pělucha, který své začátky komentuje slovy:

Měl jsem foťák v ruce a rozhodl jsem se, že budu svatebním fotografem. Nic jsem vlastně neuměl, jen hezky cvakat. Na přežití první zimy jsem si musel půjčit peníze, a to mi bylo proti srsti. Rozhodl jsem se, že se musím naučit, jak ve svatební fotografii uspět… 

A podařilo se. Petr dnes patří mezi nejlepší české svatební fotografy. Oceňován je i v zahraničí.

Pokud i vy máte své fotografické sny a cíle a focení je vaším vysněným povoláním, přijďte se inspirovat 19. října do Národního domu na Vinohradech. Koná se zde již 7. ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO, kde vám více jak čtyřicet předních fotografů povypráví, jaká byla jejich cesta. Možná je to ten okamžik, který nastartuje i vaši kariéru.

Více na www.fotoexpo.cz

     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

Kurz rekvalifikace fotoreportér

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace