Recenze fotoaparátu Panasonic LUMIX DC-FZ1000II

Ultrazoomy jsou často velmi univerzální. Jedním z nich je i poslední model řady FZ Panasonic FZ1000II, který navazuje na předchůdce bez "II" v názvu. Více o něm v následujícím testu.

Konektivita

Najdete připojení k WiFi a bluetooth, prostě dnešní standard. Fotoaparát lze ovládat pomocí mobilního telefonu ve funkci dálkového ovládání a tím ovládat veškeré funkce přístroje. Fotoaparát samozřejmě připojíte i k TV, pokud má sama WiFi.


Baterii lze nabíjet přímo v těle pomocí standardního micro USB kabelu a je to skvělá věc. Dobíjení v terénu vyřeší powerbanka.

Videorežim

Fotoaparát umí nahrávat až v rozlišení 4K s frekvencí 30 snímků za sekundu a samozřejmě umožňuje použít i rozlišení nižší (FullHD, HD).

Poměrně žádané jsou funkce, které umožňují vytvářet z jednotlivých snímků ihned videa. O to se tu starají hned dvě. Časosběrný snímek a Fázová animace, které ukládají video ve formátu MOV. Video zvoleného rozlišení a frekvence můžete nechat vytvořit fotoaparátem ihned po snímání, nebo později.Pro ukládání videa v maximální kvalitě 4K je nutné použít kartu UHS-I U3. Pokud budete mít pomalejší, nahrávání se po zaplnění paměti zastaví a nahraná sekvence se uloží.

A nyní pár ukázek videa.

Rotor motoru Airbusu. Snímáno přes sklo autobusu.

Start A380. Pak jsem rychle přepnul na focení, proto nemám video dál. Ale stihl jsem přepnout a fotit. Viz snímky výše.

Vytvořené časosběrné video, které je pozpátku.

Cesta štolou.

Ukázka ostření při zoomování při velmi špatném osvětlení.

Krátké 4K video s maximálním zoomem.

Video je za běžných podmínek výborné. Za velmi špatných podmínek, kdy je málo světla a není moc na co ostřit, se samozřejmě plete a sem tam zbytečně přeostřuje. To jsem ale FZtku předhodil opravdu velké sousto a rozhodně tím u mě nijak neztratilo.

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    16.09.2019 09:08

    Určitě je to skvělý fotoaparát. Problém je v tom, že oproti předchozí generaci, která se nyní prodává za mnohem nižší cenu, je druhá verze modernizována jen nepatrně, v zásadě je největším přínosem vyšší rozlišení hledáčku, jinak je to téměř stejný přístroj.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (1)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace