Recenze fotoaparátu Panasonic LUMIX DC-FZ1000II

Ultrazoomy jsou často velmi univerzální. Jedním z nich je i poslední model řady FZ Panasonic FZ1000II, který navazuje na předchůdce bez "II" v názvu. Více o něm v následujícím testu.

Setkani fotografu

Konektivita

Najdete připojení k WiFi a bluetooth, prostě dnešní standard. Fotoaparát lze ovládat pomocí mobilního telefonu ve funkci dálkového ovládání a tím ovládat veškeré funkce přístroje. Fotoaparát samozřejmě připojíte i k TV, pokud má sama WiFi.


Baterii lze nabíjet přímo v těle pomocí standardního micro USB kabelu a je to skvělá věc. Dobíjení v terénu vyřeší powerbanka.

Videorežim

Fotoaparát umí nahrávat až v rozlišení 4K s frekvencí 30 snímků za sekundu a samozřejmě umožňuje použít i rozlišení nižší (FullHD, HD).

Poměrně žádané jsou funkce, které umožňují vytvářet z jednotlivých snímků ihned videa. O to se tu starají hned dvě. Časosběrný snímek a Fázová animace, které ukládají video ve formátu MOV. Video zvoleného rozlišení a frekvence můžete nechat vytvořit fotoaparátem ihned po snímání, nebo později.Pro ukládání videa v maximální kvalitě 4K je nutné použít kartu UHS-I U3. Pokud budete mít pomalejší, nahrávání se po zaplnění paměti zastaví a nahraná sekvence se uloží.

A nyní pár ukázek videa.

Rotor motoru Airbusu. Snímáno přes sklo autobusu.

Start A380. Pak jsem rychle přepnul na focení, proto nemám video dál. Ale stihl jsem přepnout a fotit. Viz snímky výše.

Vytvořené časosběrné video, které je pozpátku.

Cesta štolou.

Ukázka ostření při zoomování při velmi špatném osvětlení.

Krátké 4K video s maximálním zoomem.

Video je za běžných podmínek výborné. Za velmi špatných podmínek, kdy je málo světla a není moc na co ostřit, se samozřejmě plete a sem tam zbytečně přeostřuje. To jsem ale FZtku předhodil opravdu velké sousto a rozhodně tím u mě nijak neztratilo.

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    16.09.2019 09:08

    Určitě je to skvělý fotoaparát. Problém je v tom, že oproti předchozí generaci, která se nyní prodává za mnohem nižší cenu, je druhá verze modernizována jen nepatrně, v zásadě je největším přínosem vyšší rozlišení hledáčku, jinak je to téměř stejný přístroj.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (1)

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace