Sony představuje nové objektivy řady E-mount a posiluje svou řadu bezzrcadlových fotoaparátů APS-C

Společnost Sony představila dva nové objektivy do řady E-mount. Jde o E 16-55mm f/2.8 G a E 70-350 f/4.5-6.3 G OSS. Obě skla jsou přizpůsobená formátu APS-C.

Společnost Sony posiluje svou řadu bezzrcadlových fotoaparátů APS-C uvedením dvou nových modelů

Společnost Sony uvádí na trh fotoaparát Alpha 6600 s integrovanou stabilizací obrazu a baterií s prodlouženou výdrží a dále rozšiřuje svou nabídku představením fotoaparátu Alpha 6100.

Společnost Sony oznámila, že na trh uvádí dva nové přírůstky do své řady bezzrcadlových fotoaparátů typu APS-C α™ (Alpha™) – Alpha 6600 (model ILCE-6600) a Alpha 6100 (model ILCE-6100). Tyto nové přírůstky integrují pokročilé technologie společnosti Sony do kompaktních a lehkých těl, a to včetně špičkového a výkonného automatického ostření, výjimečné kvality obrazu i nejnovějších technologií pro pořizování videí. Nový fotoaparát Alpha 6600 byl navržen tak, aby vyhověl potřebám nejnáročnějších fotografů i tvůrců videí, a vzhledem ke své univerzálnosti je vhodný pro nejrůznější situace i uživatele. Fotoaparát Alpha 6100 je určen pro uživatele, kteří se snaží učinit krok vpřed v oblasti fotografování pomocí fotoaparátů s výměnnými objektivy a dali si za cíl pořizovat vysoce kvalitní fotografie i videa v každé situaci.

„Naše strategie jednoho typu bajonetu je zaměřená na neustálé rozšiřování systému E-mount, řady fotoaparátů a objektivů, které jsou vzájemně plně kompatibilní, ať už se jedná o fotoaparáty fullframové, nebo se snímačem APS-C. Naším cílem je nabízet co nejširší sortiment špičkových produktů, ze kterých si zákazníci mohou vybírat při hledání toho pravého nástroje pro své potřeby,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu oddělení Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Trh produktů pro formát APS-C je pro společnost Sony mimořádně důležitý, proto jsou fotoaparáty Alpha 6600 a Alpha 6100 vybaveny těmi nejnovějšími technologiemi. Jsme pevně přesvědčeni, že uživatelé budou nanejvýš spokojeni s dosaženými výsledky, ať už budou pořizovat fotografie, videa nebo kombinaci obojího.“ 

Stěžejními prvky obou nových fotoaparátů Alpha 6600 a Alpha 6100 jsou 24,2MP  snímač obrazu CMOS Exmor™ či nejnovější obrazový procesor BIONZ X™ s pomocným LSI čipem, které se používají u fullframových fotoaparátů Sony. Tato výkonná trojice společně přináší všestranné zlepšení kvality obrazu a výkonu ve všech oblastech pořizování fotografií i videí.

Fotoaparáty Alpha 6600 a Alpha 6100 nabízejí bleskově rychlé automatické ostření za 0,02 sekundy. Systém automatického ostření s vysokou hustotou a širokým pokrytím zajišťuje zásluhou 425 bodů automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině, které pokrývají přibližně 84 % plochy obrazu, a 425 bodů automatického ostření s detekcí kontrastu, spolehlivé automatické ostření i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách. Oba nové modely těží z technologie Real-time Tracking od společnosti Sony, která využívá nejnovější algoritmy, včetně rozpoznávání objektů založeného na umělé inteligenci. Ta umožňuje zachytit objekty s vynikající přesností, a to i pomocí dotykového panelu na zadní obrazovce. Nové modely navíc nabízejí technologii automatického zaostření na oči Real-time Eye AF, tedy nejnovější verzí uznávané technologie Eye AF od společnosti Sony. Tato technologie využívá rozpoznávání objektů založené na umělé inteligenci k detekci očí a zpracování souvisejících dat v reálném čase, a tím zvyšuje přesnost, rychlost a výkon funkce Eye AF u lidí i zvířat, a umožňuje fotografovi soustředit se výhradně na kompozici.

Cit pro detaily

Na základě zpětné vazby od uživatelů stávajících fotoaparátů Sony APS-C byly modely Alpha 6600 a Alpha 6100 obohaceny o další funkce, aby byli uživatelé dokonale spokojeni. Patří mezi ně:

  • Zdokonalená reprodukce barev – algoritmy, které byly převzaty z fullframových modelů, zajišťují reprodukci přirozených barev, zejména tónů pleti
  • Interní záznam videí v rozlišení 4K s technologií full-pixel readout bez slučování pixelů ve formátu Super 35 mm, která lze snadno stáhnout do smartphonů pomocí aplikace Imaging Edge™ Mobile
  • Intervalové snímání pro úžasná časosběrná videa
  • Výklopný dotykový LCD displej s úhlopříčkou 3,0 palce a přibližným počtem 921 tisíc bodů a rozsahem vyklápění 180 stupňů
  • Integrovaný mikrofonní vstup pro zřetelný a ostrý zvuk při záznamu videí

Alpha 6600

V celém rozsahu citlivosti ISO 100 až 32000 (rozšiřitelném na ISO 50 až 102400) nabízí nový fotoaparát Alpha 6600 vynikající výkon s nízkým šumem a poskytuje mimořádně kvalitní snímky, dokonce i za zhoršených světelných podmínek. Technologie redukce šumu v určitých oblastech a reprodukce detailů díky optimálnímu použití redukce šumu a zpracování ostrosti v jednotlivých oblastech výrazně redukuje šum při současném zachování vysokého rozlišení, které přispívá k jemné reprodukci textur objektů a detailů ve stínech.

Fotoaparát Alpha 6600 je vybaven mnoha převratnými technologiemi, kterými jsou vybaveny špičkové a oceňované fullframové fotoaparáty od společnosti Sony. Patří mezi ně:

  • Integrovaný inovativní systém stabilizace obrazu v pěti osách od společnosti Sony, který prodlužuje udržitelný čas závěrky o 5,0 kroku
  • Vůbec první použití baterie Sony Z u fotoaparátu s APS-C čipem přináší špičkovou výdrž baterie, nabízí delší dobu napájení, a umožňuje tak pořídit přibližně 720 fotografií při použití hledáčku nebo přibližně 810 snímků při použití LCD monitoru
  • Pevná konstrukce z hořčíkové slitiny je odolná proti prachu a vlhkosti
  • Real-time Eye AF pro nahrávání videí. Když je funkce aktivována, sleduje s vysokou přesností a spolehlivostí automaticky oko objektu. Umožňuje tak fotografovi soustředit se na samotný obsah, a nikoli na to, co je, nebo není zaostřeno. Eye AF může být také automaticky spuštěno funkcí Touch Tracking, je-li fotografovaným objektem osoba.
  • Integrovaný konektor pro sluchátka, který uživateli umožňuje připojit vysoce kvalitní sluchátka pro přesné sledování zaznamenávaného zvuku 

Záznam v rozlišení 4K

Fotoaparát Alpha 6600 se může pochlubit interním záznamem videí v rozlišení 4K a formátu Super 35 mm s technologií full pixel readout bez slučování pixelů, který zachytí přibližně 2,4× více informací, než je vyžadováno pro videa v rozlišení 4K (k dispozici také u modelu Alpha 6100). Výsledkem tohoto převzorkování je ohromující záznam ve formátu XAVC S™ s bezkonkurenčním rozlišením. Fotoaparát Alpha 6600 nabízí obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje pracovní postup okamžitého dosažení HDR. Zaznamenaná videa přehrávaná na televizoru kompatibilním s HDR (HLG) budou vypadat dokonale realisticky, bez neprokreslených stínů a přeexponovaných oblastí s vysokým jasem, a nebudou vyžadovat provedení gradace barev. Pro uživatele, kteří chtějí během postprodukce provést u svého záznamu gradaci barev, jsou k dispozici profily gamma S-Log3 a S-Log2. 

Dostupnost

Modely Alpha 6600 a Alpha 6100 budou v Evropě v prodeji od října 2019.


Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace