Novinky Canon: Canon EOS 90D, M6 Mark II a nové objektivy řady RF

Canon dnes odhalil hned několik dlouho očekávaných novinek, a to zrcadlovku pro APS-C snímače Canon EOS 90D a bezzrcadlovku M6 Mark II. Mimo fotoaparáty představila tato společnost také nové objektivy patřící svým ohniskem a světelností mezi tzv. "svatou trojici", tedy modely RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM.

Setkani fotografu

Nové fotoaparáty Canon EOS 90D a M6 Mark II

Společnost Canon Europe dnes představila dva nové rychlé fotoaparáty s vysokým rozlišením – jednu digitální zrcadlovku a jednu bezzrcadlovku – určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat své schopnosti. Nabídka Canon osloví fotografy s různými požadavky - EOS 90D je rychlý a spolehlivý přístroj typu DSLR s tradičním robustním tělem, vynikající pro sportovní a přírodní fotografii. Pro každodenní fotografování a cestování je určený výkonný systémový kompakt EOS M6 Mark II, který poskytuje dokonale ostré snímky. Oba vysoce kvalitní přístroje vychází z oblíbených modelů Canon EOS 80D, respektive EOS M6. 

Canon EOS 90D – klíčové funkce a vlastnosti

 • Snímač CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 MP
 • Sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu s automatickým posunem bodu zaostření a 11 snímků za sekundu při živém náhledu
 • DIGIC 8
 • Vyrovnávací paměť na 58 snímků ve formátu JPEG velikosti L
 • 4K video s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu
 • Prodloužená výdrž baterie – dokáže pořídit až 1300 snímků
 • Osvědčený ostřicí systém společnosti Canon Dual Pixel CMOS AF v režimu Full HD i 4K
 • Systém automatického ostření očí
 • Nižší hmotnost a větším grip
 • 45 křížových AF bodů s multiovladačem

Canon EOS M6 Mark II- klíčové funkce a vlastnosti

 • Snímání rychlostí 14 snímků za sekundu nebo pořídit sérii 30 snímků ve formátu RAW za sekundu
 • Kompatibilita s paměťovými kartami UHS-II a vyrovnávací paměť na 80 snímků formátu JPEG velikosti L
 • Snímač CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 MP
 • DIGIC 8
 • ISO 100 – 25600
 • Funkce Focus Bracketing s průběžnou změnou roviny zaostření v sérii snímků umožňuje jednoduše prodloužit hloubku ostrosti spojením více snímků pomocí softwarového programu
 • 4K video s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu
 • Osvědčený ostřicí systém Dual Pixel CMOS AF v režimu Full HD i 4K
 • Funkce sledování očí 

Oba fotoaparáty budou v prodeji od září 2019, na českém trhu se budou fotoaparáty EOS 90D prodávat za 33 790 korun a kompakty EOS M6 budou k dispozici za 24 290 korun.

Špičková obrazová kvalita

Oba nové fotoaparáty produkují vysoce kvalitní, detailně prokreslené snímky bez známek chvění a artefaktů. Jsou osazené novým snímačem CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 milionu bodů, tedy srovnatelným s plnoformátovými přístroji, avšak s výhodami formátu APS-C. Snímač spolupracuje s obrazovým procesorem DIGIC 8, který podporuje nejnovější funkce řady EOS, což znamená, že fotograf získává větší dosah, může použít větší ořez a dosáhnout prokreslenějších snímků než kdy dříve. Procesor nabízí také nástroje pro korekci obrazových vad objektivů, včetně optimalizace pro digitální objektivy a opravy difrakce, díky čemuž uživatel získává snímky vynikající kvality přímo z fotoaparátu. 

Společnost Canon oba přístroje vybavila rychlým a přesným systémem automatického ostření na oči, který přispívá k tomu, že fotografie věrně a ostře zachycují přirozený výraz a pohyb. V přístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s měřicím snímačem RGB+IR o rozlišení 220 000 bodů s detekcí blikání světelného zdroje, který přispívá ke spolehlivé detekci lidské tváře a lepší kontrole nad expozičními hodnotami. Tento nový snímač dosahuje vyššího rozlišení, aniž by to snížilo jeho výkon při nízké úrovni osvětlení, a to díky citlivosti v rozsahu ISO 100–25600. Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepší výsledky ostření než jeho předchůdce EOS M6. Při použití objektivu se světelností f/1,4 nebo vyšší dokáže ostřit již při EV –5 – tedy i při zatažené obloze s měsíčním svitem a samozřejmě v interiérech a ve stínu.

4K video uchová kvalitu i do budoucna

Oba nové fotoaparáty jsou mnohostranné přístroje pro fotografování i natáčení videa. Podporují záznam v rozlišení 4K s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu a rychlé Full HD se snímkovou frekvencí až 120 FPS. Poskytují široké možnosti natáčení včetně zpomaleného záznamu, ořezu nebo záznamu v extrémně vysokém rozlišení. U přístroje EOS 90D je k dispozici i režim 4K s ořezem, který tvůrcům obsahu umožňuje dosáhnout stejné obrazové kvality s větším dosahem. To znamená, že lze natáčet vysoce kvalitní video z větší vzdálenosti a pořídit jedinečné záběry i tam, kde se uživatel nemůže ke scéně více přiblížit – například na safari.

Osvědčený ostřicí systém společnosti Canon Dual Pixel CMOS AF je k dispozici v režimu Full HD i 4K. Pokrývá téměř celou plochu obrazu (88 × 100 %) a zajišťuje rychlé a plynulé přeostřování ve stylu profesionálního videozáznamu. To zajišťuje ostrost pohybujících se objektů při rozostřeném pozadí. Funkce sledování očí zaostřuje na tvář filmovaného člověka u umožňuje dosáhnout ostřejších a působivějších záběrů.

Mikrofonní vstup umožňuje video bloggerům a užívat externí mikrofon pro dosažení čistého a nezkresleného zvuku. Canon EOS 90D je vybavený také výstupem na sluchátka, což tvůrcům obsahu poskytuje větší kontrolu nad kvalitou ozvučení při natáčení videa. Tím je možné dosáhnout kvalitního záznamu i u vzdálenější scény. Možnost ovládání úrovně zvuku při záznamu také minimalizuje nutnost dalších zásahů při následném zpracování. Pro filmování za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejem, který pomáhá k dokonalé kompozici i při autoportrétním stylu natáčení.

Jednodušší manipulace a lepší ovládání

Ergonomické provedení těchto modelů usnadňuje manipulaci a přináší známý způsob ovládání pro libovolný styl fotografování. EOS 90D je nejnovější DSLR řady EOS. Má tělo s obvyklým designem, avšak nižší hmotností a větším gripem, který usnadňuje úchop a zlepšuje rovnováhu, zejména s nasazeným objektivem s dlouhým ohniskem při fotografování sportu nebo volně žijících zvířat. Fotoaparát je vybavený dvěma multifunkčními kruhovými voliči – včetně jednoho nově přidaného, jaký nalezneme na zadní straně profesionálních přístrojů – a obvyklých tlačítek přístrojů EOS. Otočný dotykový displej s úhlopříčkou 7,7 cm usnadňuje komponování záběru na jasném světle i při fotografování z náročných úhlů.

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace