NOVÝ OBJEKTIV NIKKOR Z 85 MM F/1,8 S

Společnost Nikon právě obohatila řadu Nikon Z o standardní portrétní objektiv s vysokou světelností. Objektiv NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S dokáže rychle zaostřovat a nabídne vám detaily po celé ploše obrazového pole. Tento objektiv je určený pro bezzrcadlovky s obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu.

Setkani fotografu

Objektiv by měl umět rychle zaostřovat a nová funkce fotoaparátů Nikon Z, detekce očí, dokáže zaostření uzamknout na oko fotografované osoby. Vyznavači videa můžou ohniskovou vzdálenost 85 mm využít k izolaci objektu a natáčet videozáznamy s malou hloubkou ostrosti.

Dirk Jasper, Product Manager společnosti Nikon Europe, k tomu říká: „Objektiv NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S je úžasný univerzál. Protože se vyznačuje kombinovaným zaostřovacím systémem a vysokou světelností, nemusíte se obávat špatných světelných podmínek ani nečekaných příležitostí. Ať už fotografujete na nějaké akci, ve studiu nebo v exteriérech, nic vám nebrání pořídit portréty nabité energií, které vystoupí z šedi průměru.“
 

Souhrn klíčových vlastností

Ostření: Plynulý a bezhlučný kombinovaný zaostřovací systém vhodný pro video.
Ostré detaily: Ostrost po celém obrazovém poli. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouze 0,8 m.
Odolná konstrukce: Všechny pohyblivé součásti tubusu objektivu jsou utěsněny proti prachu a vodním kapkám.
Pro fanoušky videa: Bezhlučné nastavování clony a téměř neslyšné automatické zaostřování. Podařilo se téměř odstranit změny ohniskové vzdálenosti při zaostřování (pravděpodobně softwarově).
Přizpůsobitelný příkazový kroužek: Tento kroužek můžete využít k ručnímu ostření (výchozí možnost), nastavení clony nebo korekci expozice.
Cena na českém trhu: 21 490 Kč vč. DPH.
Předpokládaná dostupnost:
 Září.

První postřehy

Vypadá to, že i tento objektiv půjde ve šlépějích Nikkoru Z 50mm f/1.8S, pětaosmdesátka má stejnou světelnost, je poměrně velká, má velký ostřicí prstenec, kterému se dají namapovat další funkce a také postrádá pokročilejší ovládání z vyšších řad bezzrcadlovkových objektivů jako malý displej nebo tlačítko, kterému lze uživatelsky přiřadit funkci.

Z hlediska kresby lze očekávat, že bude velmi dobrá (proto také relativně velké rozměry) od rohu do rohu a že si Nikon dal záležet, aby byl objektiv vhodný pro video. Nepříjemným překvapením je cena přes dvacet tisíc korun – o osm tisíc více než verze pro bajonet F. Jistě tento objektiv bude kvalitnější, ale tento cenový rozdíl je příliš velký. Osobně bych očekával, že podobně jako v případě „zetkové“ padesátky přijde po páru měsících výrazný cenový propad.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace