Sony představuje nový fotoaparát RX100 VII

Společnost Sony představuje novou úroveň výkonu známé kompaktní řady Alpha 9 v podobě kapesního fotoaparátu RX100 VII. Chlubí se výkonem srovnatelným s Alpha 9, sekvenčním snímáním 90 sn./s či 425 bodovým automatickým ostřením s detekcí kontrastu schopným zaostřit do 0,02 s.


Společnost Sony představila nový přírůstek do oceňované řady fotoaparátů RX. Novinkou je fotoaparát RX100 VII (model DSC-RX100M7). Kompaktní fotoaparát RX100 VII dosahuje za pomoci technologií vyvinutých pro fullframovou bezzrcadlovku Sony Alpha 9 nové úrovně výkonu a nabízí tak vyšší kvalitu zabudovanou do menšího měřítka.

Model RX100 VII je vybavený nově vyvinutým skládaným obrazovým snímačem CMOS Exmor RS CMOS typu 1.0 a obrazovým procesorem BIONZ X nejnovější generace. Tato kombinace přináší novou úroveň výkonu automatického ostření a rychlosti, která byla dříve dostupná jen u modelu Alpha 9. Flexibilitu snímání zajišťuje objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–200mmviii F2,8–4,5 s velkým rozsahem zoomu, díky němuž je fotoaparát RX100 VII všestrannou volbou pro nejrůznější typy fotografování.

Nový standard automatického ostření v kompaktním fotoaparátu

Fotoaparát RX100 VII nabízí 357 bodů AF s fázovou detekcí v ohniskové rovině a 425 bodů AF s detekcí kontrastu. Kromě toho je s nově optimalizovaným ovládáním pohonu objektivu a dobou automatického zaostření 0,02 s. nejrychlejší na světě. Díky velkému skoku ve výkonu sledování AF/AE během souvislého snímání fotoaparát provádí výpočty AF/AE až 60× za sekundu a zachycuje rychlý pohyb rychlostí 20 sn./s pomocí sledování AF/AE.

Mimo to snímač dále nabízí snímání bez blackoutu a kompletní náhled i při souvislém snímání rychlostí 20 sn./s, stejně jako model Alpha 9. Fotoaparát RX100 VII přichází také s novým režimem sériového snímání single burst shooting, který umožňuje díky závěrce omezující zkreslení pořídit jemný snímek vysokou rychlostí až 90 sn./s ve formátu JPEG/RAW. Pořízení série snímků umožňuje fotografovi zachytit rychlý pohyb stejným způsobem jako při fotografování jednotlivých snímků. Fotoaparát v takové situaci pořídí sérii 7 snímků rychlostí 90, 60 nebo 30 sn./s, z nichž je možné vybrat ten nejlepší záběr. 

Model RX100 VII představuje (jako první kompaktní fotoaparát) tracking s real time AF a real time eye-AF. Tracking v reálném čase využívá nejnovější algoritmus vyvinutý společností Sony a součástí technologie je i rozpoznávání objektů založené na umělé inteligenci, která zajistí přesnost zachycení objektů pomocí dotykového panelu na zadním displeji. Nejnovější verze technologie automatického zaostření očí „real-time eye AF“ společnosti Sony využívá rozpoznání objektu na bázi umělé inteligence k detekování a sledování očí v reálném čase. To zajišťuje vyšší přesnost, rychlost a lepší sledování u funkce automatické zaostření na oči u lidí i zvířat a umožňuje fotografovi soustředit se výhradně na kompozici. 

Filmařský zázrak

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost modelu RX100 VII (přibl. 302 g / 102 mm x 58 mm x 43 mmxv) umožňují nosit fotoaparát vždy s sebou a upevnit ho na místa, která větším přístrojům nevyhovují. V menším formátu se ale skrývá řada profesionálních funkcí pro nahrávání videí ideálních k pořizování záznamů na cestách – třeba při oblíbeném vlogování:

 • Integrovaný záznam videa v rozlišení 4K se čtením plného počtu pixelů bez pixel binningu s vysokou přenosovou rychlostí XAVC S™
 • Tracking s ostřením real time AF a real time eye-AF při nahrávání videa
 • 8× účinnější Active SteadyShot 4K
 • Integrovaný vstup mikrofonu
 • Hybrid Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine / S-Log3, S-Gamut3/S-Log3 – Kompatibilita s doplňkem Movie Edit mobilní aplikace Imaging EdgeTM pro stabilizaci a úpravy filmů
 • Záznam dat v pozici na výšku u videí
 • Intervalové snímání pro časosběrná videa
 • Zpomalený záznam nahrávající až 1000 sn./s
 • Výklopný displej s náklonem o 180 stupňů

„Model RX100 VII nastavuje nové standardy fotografování i natáčení videí na kompaktním fotoaparátu. Věříme, že jeho fenomenální rychlost a funkce automatického ostření budou zákazníky dobře přijaty,“ prohlásil Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu oddělení Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Uživatelé budou mít jistotu, že mají v kapse výkon modelu Alpha 9 v kompaktním balení, a mohou se tak v každé situaci na fotoaparát spolehnout.“ 

Nové pouzdro pro řadu RX100

Společnost Sony také představila pro řadu RX100 nové pouzdro vyrobené z ekologické kůže (LCJ-RXK). Součástí balení je pouzdro objektivu a také popruh přes rameno, které pomáhají fotoaparát chránit před nárazy. Pouzdro umožňuje snadný přístup ke konektoru mikrofonu a terminálu USB. Je tedy možné nabíjet fotoaparát nebo stahovat fotografie, aniž by jej bylo nutné z pouzdra vyjmout. V nabídce je v černém a béžovém provedení

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace