7. Pražský FotoMaraton už tuto sobotu!

Již zítra v sobotu 8. června odstaruje v 9 hodin v Masarykově koleji v Praze Dejvicích  Pražský FotoMaraton. Všechny srdečně zveme :) Unikátní soutěž FotoMaratony se letos tradičně koná v Praze, Brně a na Šumavě. Nově je přidána kategorie „multiexpozice“ a „fotografování mobilem“. Podruhé se odstartuje e-FotoMaraton. 

7. Pražský FotoMaraton: sobota 8. června 2019

V sobotu 8. června se v ulicích Prahy již posedmé uskuteční velká fotografická soutěž, Pražský FotoMaraton. Tato unikátní akce bude odstartována v devět hodin přetržením pásky v Masarykově koleji v Praze Dejvicích. Úkolem soutěžících je za 5 hodin vyfotografovat 6 soutěžních snímků. Možná to zní snadně, ale není to tak jednoduché. Témata se dozví až na startu a musí je fotografovat přesně v zadaném pořadí. Registrovat a vyzvednout si úkoly mohou soutěžící od devíti až do jedenácti hodin. Odevzdat pořízené soutěžní snímky je možné nejpozději do 16 hodin. 

Martin Křížek | Tvář města | 6. Pražský FotoMaraton – 4. místo 

V letošním roce budou nově na výběr dvě kategorie. Soutěžící mohou fotografovat buď digitálním fotoaparátem nebo mobilem. Navíc může každý jako bonus pořídit takzvanou „multiexpozici“ na dané téma, vybraná pak dostane cenu poroty.

Předností akce je, že vyhlášení výsledků a předání cen proběhne ve stejný den. Komise v čele s fotografkou Helenou Macenauerovu zasedne mezi čtvrtou a šestou hodinou odpolední, aby společně vybrala vítěze. Čekání na výsledky zpříjemní mistr Robert Vano přednáškou a besedou. Milým dárkem vítězům je pak, kromě hodnotných cen, společné foto s tímto populárním fotografem světové úrovně, které proběhne po osmnácté hodině spolu s předáním cen.

Ivan Kobida | Křivky | 6. Pražský FotoMaraton – 3. místo 

Témata loňského ročníku byla: Tvář města; Křivky; Štěstí; Pouliční život; Úlet; V pohybu. Letošní témata se účastníci dozví opět až ráno na startu.

Instagramová soutěž

Jako trénink jsme pro příznivce fotografie vypsali soutěž na našem instagramu @fotoaparat.cz. Ve hře je nejnovější monitor Eizo a 10 registrací na FotoMaraton 2019. Jak se zapojit do soutěže? Přidejte na svůj profil fotku na téma „Příroda kolem nás“ a označte na ní @fotoaparat.cz, přidejte hashtag #Fotomaraton2019 a dejte follow @fotoaparat.cz. Soutěžit můžete do 3. června 2019, šťastného výherce ohlásíme 4. června 2019. Cena bude předána v rámci vyhlášení výsledků 7. Pražského FotoMaratonu dne 8. června 2019.

Daniel Řeřicha | Magické ráno u jezera

Brněnský E- FotoMaraton 15. června 2019

V Brně jsme loni úspěšně vyzkoušeli E-FotoMaraton a tuto formu letos zopakujeme. E-FotoMaratonu se mohou zúčastnit fotografové, ať už se nacházejí kdekoliv a jeho program je podobný klasickému FotoMaratonu. Losování témat mohou zájemci vidět živě, nemusí se však dostavit do Brna, ale přijde jim mail s pokyny. Čas budou mít od desáté ranní až do čtvrté odpolední hodiny, kdy se přijímání soutěžních fotografií uzavře.

Lenka Rondevaldová | Pouliční život | 6. Pražský FotoMaraton – 2. místo 

9. Šumavský FotoMaraton 28. září 2019

Registrace na Šumavě probíhá v Kašperských Horách dopoledne od devíti do dvanácti hodin v infocentru národního parku Šumava. Kašperské Hory leží uprostřed krásné šumavské přírody, a tak je možné si zasoutěžit, ale i relaxovat v klidné horské krajině. Pozvání na odpolední besedu přijal letos Mistr Robert Vano.
 


Svetlana Chafyzova Zykova | Štěstí | 6. Pražský FotoMaraton – 1. místo 

Jako u všech FotoMaratonů, hodnotí se nápaditost, originalita či technické zpracování. Mezi soutěžícími mohou být jak profesionálové či amatéři, tak i dvojice nebo celé rodiny. Soutěž bývá často spojena s výletem do okolí.

Při online registraci na www.fotomaratony.cz získáte slevu na startovném až 150 Kč. V jeho ceně je i doprovodný program, přednášky profesionálů, prezentace partnerů a drobný dárek.

Všichni, kdo rádi fotíte i soutěžíte, nebo si chcete jen o fotografiích povídat, těšíme se na vás v červnu a září 2019. Soutěží se o hodnotné fotografické ceny od partnerů soutěže.

Informace a možnost registrace naleznete na stránkách www.fotomaratony.cz. Novinky a inspiraci můžete sledovat na facebooku nebo instagramu FotoMaratony.cz

Ivan Kobida | Tvář města | 6. Pražský FotoMaraton – 3. místo 

Jedním z pořadatelů je Fotoaparát.cz.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace