Nový objektiv ZEISS Otus 1.4/100

Zeiss přidává další ohnisko do řady Otus pro full-frame zrcadlovky Canon a Nikon. Pyšní se vysokou obrazovou kvalitou i při nejnižší cloně, ergonomií a "3D pop effectem".

Setkani fotografu

Nový ZEISS Otus 1.4/100, rozšiřuje řadu Otus pro zrcadlovky Canon a Nikon. Je vhodný pro užití ať už ve studiu nebo na cestách, při portrétech či produktové fotografii. Tento světelný objektiv zřetelně oddělí subjekt od pozadí. Kvalitní vykreslení detailů spolu s bokeh zaručují tzv. “3D pop effect”, který je pro objektivy ZEISS typický. 

Optický design s asferickým členem a speciálním nízkodisperzním sklem udržují chromatické aberace a zkreslení na minimu. I při fotografování proti světlu umožňují T anti-reflexní vrstvy dosažení vysokého kontrastu a minimalizují odlesky.

Velký úhel rotace ostřicího prstence a hladký chod mechanických komponent napomáhají přesnějšímu zaostřování. Celokovová konstrukce se systémem vnitřního zaostřování je navržena tak, aby bylo dosaženo konstantního těžiště a optimálního vyvážení při pořizování snímků. „To dělá z objektivu ZEISS Otus 1.4/100 vhodný nástroj i pro profesionály, kteří čelí náročným podmínkám. Navíc vysoká kvalita dílenského zpracování zaručuje dlouhou životnost,“ dodává Björn Pados, Producent Manager ZEISS Camera Lenses. 

 

První dodávky ZEISS Otus 1.4/100 začínají nyní s cenou 123.500 Kč (vč. DPH) Obsahem balení jsou také kovová sluneční clona a přední i zadní ochranné krytky.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE
Ohnisková vzdálenost 100 mm
Rozsah clony f/1.4 – f/16
Počet optických členů/skupin 14/11
Ostřící rozsah 1.0 m - ∞
Bajonet Canon EF-Mount (ZE)
Nikon F-Mount (ZF.2)
Úhly záběru (diag./horiz./ver­t.)                         24,1° / 20,2° / 13,6°
Sečná vzdálenost ZE: 44,0 mm
ZF.2: 46,50 mm
Max. poměr zvětšení 1:8,6
Závit filtru M86 × 1,00
Úhel rotace ostřícího prstence 315°
Váha ZE: 1 405 g
ZF.2: 1 336 g
     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
FotoMaraton Sumava

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace