Jak si vyrobit vlastní fotografické pozadí

V článku fotograf Antonín Lavrenčík připravil video-návod, jak si vyrobit vlastní fotografické pozadí, ideálně na fotografování portrétů. Dozvíte se, kde sehnat plátno a jakou barvou ho nejlépe natřít. Uvidíte i výsledek. Máte už zkušenost s výrobou plátna? 

Ve videozáznamu níže najdete návod, jak si vyrobit své vlastní fotografické pozadí. Pokud jste někdy vyráběli vlastní, budeme moc rádi, když se s námi i ostatními podělíte o své typy :)


Ve videozáznamu najdete, jak si vyrobit své vlastní fotografické plátno, které můžete vidět na portrétních fotografiích níže. 

Stručný přehled, co najdete na videu:

  • 1) Vzorová plátna

Sára Oliphant dělá krásná plátna, jsou však příliš drahá. Na základě reklamy na facebooku jsem si za 3000 Kč koupil plátno „Katebackdrops“. Když přišlo, zjistil jsem, že je lesklé a to znamená, že odráží světlo a nedá se na něm fotit. Rozhodl jsem se tedy, že si plátno vyrobím sám.

  • 2) Jaké si vybrat plátno a kde ho koupit.

Na internetu jsem si našel malířská plátna, najdete různé velikosti, různou tloušťku (např. malirske-platno.cz). Někteří prodejci plátna dodávají nepřekládané v tubách, což je výhoda, nemusí se žehlit.

  • 3) Jak si plátno nabarvit.

Barvy doporučuji akrylátové od Eternalu, pak potřebujete váleček a něco pod plátno, abyste nezašpinili okolí. A můžete začít natírat. Nespěchejte, barvy nesmí být tuhé, spíš ať mají téměř vodou konzistenci.

4) Jestli jste si také vyrobili své plátno, pochlubte se. Napište nám k článku komentář, nebo pošlete na náš mail redakce(zavinac)fo­toaparat.cz svoje zkušenosti či fotografie. Předem děkujeme :)

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace