CSC fotoaparát FUJIFILM X-T30 a objektiv 16mm f/2.8 R WR

FUJIFILM představil nový přírůstek v řadě X, který je navržený pro fotografy od začátečníků po pokročilé. Jde o fotoaparát FUJIFILM X-T30. Zároveň s ním společnost uvedla objektiv FUJINON XF 16mm f/2.8 R WR stejné řady.

FUJIFILM 20. března 2019 uvede na trh nový CSC digitální fotoaparát – FUJIFILM X-T30. Jedná se o nejnovější přírůstek v řadě fotoaparátů X Series. Oproti modelu FUJIFILM X-T3 je u X-T30 vylepšený AF algoritmus, který zrychluje odezvu AF a vylepšuje tak detekci obličeje/očí. Mimo jiné disponuje i 4. generací obrazového senzoru a rozlišením 26,1 Mpx. Do řady X Series přibude také objektiv FUJINON XF 16mm f/2.8 R WR.

FUJIFILM X-T30

Tento kompakt je vybaven novými funkcemi, které z něj dělají společníka každého fotografa. Funkcionalitu zajišťuje kombinace procesoru 4. generace, obrazového snímače s rozlišením 26,1 Mpx, vysokorychlostním AF a 100% pokrytím senzoru body s fázovou detekcí. Dále fotoaparát nabízí osmi směrný joystick nebo vylepšený dotykový displej.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

 • 4. generace obrazového snímače X-Trans CMOS 4
 • X-Processor 4
 • APS-C senzor s rozlišením 26,1 Mpx
 • Nejnižší ISO 160 (pro RAW)
 • 2,16 milionů pixelů fázové detekce (100% pokrytí záběru)
 • Vylepšené ostření ve špatných světelných podmínkách
 • Vylepšený AF algoritmus
 • Záznam videa v 6K (6240 × 3510 px)
 • Podpora DCI formátu videa (17:9)
 • Dostupný v černé, stříbrné a nově i grafitové barvě
 • 383 g

FUJINON XF 16mm f/2.8 R WR

Objektiv disponuje vnitřním zaostřovacím systémem poháněným krokovým motorem. Vnější části jsou vyrobeny převážně z kovu, je odolný vůči nepříznivému počasí či prachu a vydrží teploty do –10 °C. XF 16mm F/2.8 R WR poputuje na trh koncem března a rozšíří řadu X-Series, mezi které se aktuálně řadí FUJINON XF23mmF2 R WR, XF35mmF2 R WR a XF50mmF2 R WR.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE
Ohnisková vzdálenost (35mm ekvivalent)              16mm (24mm)
Konstrukce 10 optických členů, 8 skupin
Minimální clona F/22
Maximální clona F/2.8
Počet lamel clony 9
Max. zvětšení 0,13×
Úhel pohledu 83,2°
Rozsah ostření 17 cm ~ ∞
Vnější rozměry (průměr x délka)
60 mm x 45,5 mm
Hmotnost 155 g
Velikost filtru 49 mm
   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Lukáš Burget
  Lukáš Burget
  15.02.2019 14:46

  Fujifilmy s X-Transem jsou prostě špičkou APS-C segmentu. Otázkou je, kolik z těch majitelů velkých a drahých fullframů, které nám nutí stále více výrobců, si uvědomuje, že fullframe opravdu nepotřebuje a mnohem vyšší užitnou hodnotu pro ně znamená menší tělo a objektivy. Fujifilm je v poslední době vlastně posledním, kdo to s APS-C přístroji myslí vážně a pravidelně je modernizuje.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (1)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace