Nikon představuje FX objektiv NIKKOR Z 14-30mm f4 S

Nikon uvedl nový objektiv řady S pro nové full frame bezzrcadlovky Nikon Z6 a Z7: NIKKOR Z 14-30mm f/4 S. Vyznačuje se kvalitní optickou konstrukcí, filtrovým závitem a také přizpůsobitelným příkazovým kroužkem.

Společnost Nikon do svých nových objektivů řady S pro nové mirrorless fotoaparáty Nikon Z právě doplnila NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S. Je prvním vysoce širokoúhlým zoom objektivem s plochým předním členem a obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Díky svému jedinečnému provedení na něm můžete používat 82mm filtry a obejdete se bez neforemných držáků. Se stabilní clonou f/4 se mimo fotografii hodí i na natáčení filmů.

PARAMETRY

ohnisko 14–30 mm
rozsah světelnosti f/4 – f/22
počet lamel clony 7
konstrukce 14 elementů ve 12 skupinách 
bajonet Nikon Z
zorné pole FX 114° – 72°
zorné pole DX 90° – 50°
minimální zaostřovací vzd.          28 cm
průměr filtrového závitu 82 mm
váha 485 g

V nejširším místě měří téměř 9 centimetrů, délka se zasunutým tubusem činí 8,5 centimetrů. Kompletní specifikace se můžete dočíst na webu výrobce.


Nové složení optických členů objektivu NIKKOR Z a rychlá komunikace mezi objektivem a fotoaparátem zajistí, aby docházelo k minimálnímu zkreslení. To bývá s fotografováním širokoúhlými objektivy často spojované. Objektiv je vybaven antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat a plynulým, bezhlučným kombinovaným zaostřovací systém. Díky mechanismu teleskopického tubusu zabírá při transportu minimum místa. Důkladné utěsnění chrání objektiv před prachem a vlhkostí. K dispozici je vám přizpůsobitelný příkazový kroužek. Ten můžete využít k ručnímu zaostřování (výchozí možnost), regulaci clony nebo ke korekci expozice. S bezhlučným nastavováním clony a minimalizovanou změnou ohniskové vzdálenosti při zaostřování je NIKKOR Z 14–30mm vhodný pro videotvorbu.

Cena na českém trhu je 34 990 Kč vč. DPH.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, se k novince vyjádřil: „Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem NIKKOR Z dá majitelům fotoaparátů Nikon Z možnost pořizovat atraktivní fo­tografie a videa v jakémkoli prostředí. Protože je objektiv kompaktní, dá se snadno uložit do menších brašen. Můžete s ním snadno používat filtry, čímž dostáváte skvělou příležitost mít svoji kreativitu lépe pod kontrolou.“ 

SOUHRN KLÍČOVÝCH VLASTNOSTÍ

  • Umožňuje montáž filtru
  • Navržený pro bajonet Nikon Z
  • Řada S
  • Bezhlučný kombinovaný zaostřovací systém
  • Přizpůsobitelný příkazový kroužek
  • Kompaktnost a ochrana
  • Vhodný pro natáčení filmů

Nový firmware pro Nikon Z6 a Z7

Pro fotoaparáty Nikon Z chystá společnost nový update firmwaru. Kromě Eye AF a podpory CFexpress karet přinese možnost výstupu videa ve formátu ProRes RAW do monitoru Atomos Ninja V. To by z Nikonu Z6 a Z7 udělalo první foto/video hybridní kamery s výstupem RAW videa.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů
Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů

Pro­gram pro správu a úpravu fo­tek Zo­ner Photo Stu­dio X se v pod­zimní ak­tu­a­li­zaci za­mě­řuje zejména na mo­dul Vy­vo­lat a při­náší lo­kální úpravy ba­rev, no­vou Luma křivku a více va­ri­ant úprav u jedné fotky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram