Nové funkce pro Panasonic LUMIX S1 a S1R

Panasonic na CES právě představil dva nové režimy pro očekávané full frame bezzrcadlovky LUMIX S1 a S1R. Budou umět HLG Photo a HR mód.

Setkani fotografu

Zbývají ještě necelé dva měsíce do uvedení full frame bezzrcadlovek LUMIX S1 a S1R na trh. Společnost Panasonic právě uvedla jejich dvě nové funkce, kterými budou disponovat. 

HLG Photo (Hybrid Log Gama Photo, standard HDR) režim nabídne výrazné rozšíření dynamického rozsahu snímků. Výsledkem je preciznější barevné podání a tonalita s lepší kresbou v jasech i ve stínech. Fotografie pořízené v tomto režimu budou mít formát HSP, v němž je lze zobrazit na nejnovějších televizích s rozlišením 4K a podporou HLG při připojení přes HDMI kabel.

Režim HR (Extra vysoké rozlišení) se ideálně hodí pro krajinářské, makro nebo umělecké fotografie, u nichž záleží na ostřejším zobrazení detailů s možností velkých výřezů. Fotoaparát v něm využívá technologii stabilizace obrazu snímačem. Ta spočívá v pořízení sekvence osmi záběrů, mezi nimiž se snímač vždy nepatrně posune. Výkonný obrazový procesor Venus Engine následně těchto osm snímků spojí do jediného. Výsledkem je obraz s detailnější kresbou. V případě, že se v záběru nacházejí objekty v pohybu, jsou k dispozici nástroje pro eliminaci pohybového rozostření. Režim Extra vysokého rozlišení lze tedy použít i v takové situaci.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Kurz rekvalifikace fotoreportér

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace