Nové funkce pro Panasonic LUMIX S1 a S1R

Panasonic na CES právě představil dva nové režimy pro očekávané full frame bezzrcadlovky LUMIX S1 a S1R. Budou umět HLG Photo a HR mód.

Zbývají ještě necelé dva měsíce do uvedení full frame bezzrcadlovek LUMIX S1 a S1R na trh. Společnost Panasonic právě uvedla jejich dvě nové funkce, kterými budou disponovat. 

HLG Photo (Hybrid Log Gama Photo, standard HDR) režim nabídne výrazné rozšíření dynamického rozsahu snímků. Výsledkem je preciznější barevné podání a tonalita s lepší kresbou v jasech i ve stínech. Fotografie pořízené v tomto režimu budou mít formát HSP, v němž je lze zobrazit na nejnovějších televizích s rozlišením 4K a podporou HLG při připojení přes HDMI kabel.

Režim HR (Extra vysoké rozlišení) se ideálně hodí pro krajinářské, makro nebo umělecké fotografie, u nichž záleží na ostřejším zobrazení detailů s možností velkých výřezů. Fotoaparát v něm využívá technologii stabilizace obrazu snímačem. Ta spočívá v pořízení sekvence osmi záběrů, mezi nimiž se snímač vždy nepatrně posune. Výkonný obrazový procesor Venus Engine následně těchto osm snímků spojí do jediného. Výsledkem je obraz s detailnější kresbou. V případě, že se v záběru nacházejí objekty v pohybu, jsou k dispozici nástroje pro eliminaci pohybového rozostření. Režim Extra vysokého rozlišení lze tedy použít i v takové situaci.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky

Bezzrcadlovky nabídnou obrazovou kvalitu na stejné úrovni jako DSLR, umožní vyměňovat objektivy, jsou ale přitom menší a lehčí. Proč tedy (ne)chtít bezzrcadlovku a hlavně kterou?

Doporučujeme

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace