Soutěž Olympus FotoAkademie zahájena!

Už letos se mohou všichni mladí fotografové zúčastnit soutěže Olympus FotoAkademie 2019, která dnešním dnem startuje a potrvá až do 12. 3. 2019. Soutěž je určena pro studenty SŠ a žáky ZŠ, kteří budou se svými fotkami soutěžit o ceny věnované partnerem soutěže společností Olympus. Více o tématech a pravidlech se dozvíte níže.

Už ode dneška – 12. 12. 2018 – se studenti středních škol a žáci základních škol budou moci zúčastnit populární soutěže pro mladé fotografy, kteří mají chuť ukázat, co v nich je. Jako posledně, i letos bude soutěž probíhat prostřednictvím sociálních sítí, konkrétně přes Instagram. Stačí tedy použít hashtag #OlympusFotoA­kademie19, splnit zadání a pak už stačí jen, aby se vaše fotografie zalíbila porotě. Celá soutěž bude trvat ode dneška až do 12. 3. 2019.

Vítězové 13. ročníku Olympus FotoAkademie společně s pořadateli soutěže

Co je to FotoAkademie?

 • Soutěž pro studenty středních škol, víceletých gymnázií a pro žáky 6.-9. tříd základních škol z celé ČR
 • Dělí se na dvě kategorie: SŠ a ZŠ, pro které jsou stejná témata
 • Soutěžící smí soutěžit pouze s jednou fotografií v každém tématu
 • Soutěž probíhá pouze na Instagramu pod tagem #OlympusFotoA­kademie19
 • Pro účast v soutěži je nutné označit příspěvek tagem #OlympusFotoA­kademie19 do popisku soutěžní fotografie napsat jméno, kategorii + téma a název fotografie (bez těchto údajů nebude snímek zařazen do soutěže)
 • Soutěž bude hodnocena odbornou porotou
 • Odkaz na kompletní pravidla

Správná podoba fotky přihlášené do soutěže – splňuje všechny podmínky: jméno, soutěžní kategorii, téma i název a tag #OlympusFotoA­kademie19

Témata

 1. Zima je tu!
 2. Dlouhá expozice
 3. Portrét v exteriéru
 4. Silueta
 5. Máme rádi zvířata

Hodnocení

 • Jak už bylo jednou zmíněno, o vítězích jednotlivých kategorií bude rozhodovat odborná komise, kterou tvoří Sára Saudková, Robert Vano, Kamil Varga a Helena Macenauerová.
 • Hodnotné ceny pro vítěze, jejichž předání proběhne v sídle Olympusučervnu, věnují do soutěže partneři a pořadatelé akce. 

Takto vyhodnocovala porota soutěžní snímky letos na jaře

Ukázkové snímky z předešlých ročníků

   

Líbil se vám článek?

Podobné články

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace