Dokument ČT art „očima“ Panasonic Lumix GH5

Linka II je pokračováním úspěšného hudebního dokumentu, kterým nás provází jazzový kytarista Rudy Linka příběhy a osudy známých osobností ze světa hudby, jako jsou třeba David Koller, Luboš Andrt anebo Adam Plachetka. Zajímavostí této série je, že byla celá natočena na Panasonic Lumix GH5.

Už dnes ve 21:15 na programu ČT art se diváci mohou těšit na pokračování hudební talkshow Rudy Linky. Úspěšný jazzový kytarista nás prostřednictvím přátelského rozhovoru seznámí s desítkou významných hudebních osobností známé nejen z české scény. Můžeme tak očekávat i zajímavé interview se zahraničními hosty, jako jsou třeba Randy Brecker, Bill Frisell, Tonya Graves nebo Mike Stern. 

„Když jsme měli začít točit první sérii, řešil jsem jako na každém začátku, jak na to. Hledal jsem prostor, tým a techniku, která by dokumentárnímu formátu nejlépe vyhovovala. Přál jsem si maximálně zachovat bezprostřednost, přirozenost a radost z těchto setkání,“ říká Rudy Linka a dále dodává: „Zvolil jsem proto domácké prostředí naší chalupy na jihu Čech, získal zkušený tým, který má cit pro zachycení unikátních okamžiků a techniku, která nám zajistila profesionální záznam, a přitom svojí velikostí, rozsahem neděsila, nevytvářela dojem velkého natáčení, kde všichni a všechno musí být předem do detailů připraveno.“

Stejně jako první série oblíbeného dokumentu je i tato točena na jednu z vlajkových lodí bezzrcadlovek Pa­nasonic a to na fotoaparát Lumix GH5. Právě tahle řada byla totiž Rudymu Linkovi doporučena na takovýto typ natáčení. Samotný Linka se letos stal jedním z ambasadorů společnosti Panasonic a za jejich podpory natočil 12 dílů nové série tohoto pořadu.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
  • E.B.E
    E.B.E
    12.10.2018 20:37

    Tak blahopřeju, že to foťák zdárně zvládl. I když si nemyslím, že by to jinej nedokázal (na SD i HD obrazovce asi nepoznám rozdíl)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (1)

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace