Tamron uvádí vylepšenou verzi širokáče 15-30mm F2.8

Tamron vylepšil svůj fullframe širokáč 15-30mm. Došlo na redesign optické konstrukce a vylepšení autofokusu, stabilizace i antireflexních vrstev. Verze G2 přijde na trh v září 2018 pro Nikon a poté v říjnu pro Canon.

Setkani fotografu

Dosavadní 15–30/2.8 VC model Tamronu rozhodně nebyl špatný objektiv (testovali jsme ho zde), ale v rámci přezbrojování modelové řady na vylepšenou sérii G2 i on doznal několika změn k lepšímu.

Asi největší změnou je zásah do optiky; výrobce sáhl po nové technologii XGM asférických čoček a využil i několik LD členů (více o optických prvcích zde). Podle jeho vlastních slov by množství optických vad a míra ostrosti měly dosahovat úrovně pevných objektivů.

Jedním ze slabších míst širokoúhlého objektivu s velkou plochou skla byly reflexy (odlesky na čočkách). Tento problém byl adresován novým AX antireflexním potahem. Vylepšené byly i ochranné fluorové vrstvy pro zvýšení mechanické odolnosti.

Objektiv je nyní také inzerován jako odolný vlhkosti. Vyšší míru utěsnění ocení každý, kdo fotografuje často venku za ne zrovna ideálních povětrnostních podmínek, třeba krajináři nebo reportéři.

Krajináři také ocení možnost použití gelových filtrů, jejichž absence byla další věc, kterou jsme objektivu vyčítali. Bohužel se však z této novinky mohou těšit jen uživatelé značky Canon; pro Nikon bajonet z konstrukčních důvodů k dispozici nebude.

Ti, kdo fotí často z ruky, budou zase rádi za zvýšení výkonu stabilizace (VC). Výkon by měl být dle CIPA standardu testování až 4.5EV.

Poslední velkou změnou je výkon AF. Motorek zůstává typu USD (ultrazvukový), ale je vybaven novou výpočetní jednotkou Dual MPU. Tamron slibuje vyšší rychlost i přesnost. S tou pomůže i kompatibilita s Tamron dockem TAP-in pro dokonalé vyladění chování objektivu.

Vizuálně pak novou verzi odlišíte podle unifikovaného designu nových objektivů Tamron se stříbrnou patkou kolem bajonetu. Rozměry a váha zůstávají obdobné: 98×145mm a 1100g.

Očekávaná cena je €1750.

Více informací na stránkách výrobce: http://www.tamron-usa.com/…es/a041.html

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace