Zveme Vás na 8. Šumavský FotoMaraton!

V sobotu 15.9.2018 proběhne v Kašperských Horách již 8. ročník Šumavského FotoMaratonu. Jako každý rok se budete moct těšit nejen na účast v populární fotografické soutěži, ale také na doprovodný program v podobě zajímavých přednášek! 

Registrovat se můžete ZDE.

Setkani fotografu

Rádi bychom Vás pozvali na 8. Šumavský FotoMaraton, který se již tradičně bude konat v Kašperských Horách. A o co vlastně jde? Hlavním smyslem této soutěže je nafotit 5 předem zadaných témat během pouhých 5 hodin v přesně zadaném pořadí. Navíc je zakázáno provádět jakékoliv úpravy.

Spustili jsme pro Vás online registraci, při které získáte slevu 50 Kč na vstupné. 

START 

  • 9:00 – 12:00
  • Infocentrum NP Šumava (Sušická 399, Kašperské Hory)

Startovat budeme v Infocentru NP Šumava v 9:00, při registraci každý účastník dostane své startovní číslo a zadaná soutěžní témata, potom má 5 hodin na jejich nafocení. 

Generálním partnerem je společnost O­lympus, která tradičně věnuje cenu vítězovi. 

Pořadatelem Šumavského Fotomaratonu je FotoAparát.cz spolu s FotoInstitut.cz. 

Program

  • 12:00 – 15:00 Odevzdávání úkolů
  • 15:00–16:00 Přednáška Andrej Macenauer: Sikkim a Darjeeling
  • 16:00–17:00 Přednáška Andrej Macenauer: Šumava v proměnách.
  • 17:00–18:00 Slavnostní vyhlášení a předávání cen 

I letos jsme si pro Vás připravili doprovodný program v podobě přednášek krajináře Andreje Macenauera. Těšit se budete moct na jeho fotografie zakázané Šumavy nebo také na povídání z cest po Sikkimu a Darjeelingu. 

V 17:00 pak přijde na řadu slavnostní vyhlášení vítězů a předávání cen, které proběhne rovněž v Infocentru NP Šumava (Sušická 399, Kašperské Hory).

PRAVIDLA

Jako první snímek je třeba vyfotit své registrační číslo. Po startu akce má každý 5 hodin k nafocení snímků dle zadání. Při fotografování je nutné dodržet pořadí, v němž jsou témata vypsaná. Je třeba si donést vlastní fotoaparát s nabitou baterií a také mít vlastní paměťovou kartu. Snímky se fotí do formátu JPEG. Upravovat jakkoli fotografie v počítači je v průběhu soutěže zakázáno. Při odevzdávání soutěžních snímků musí jejich počet i pořadí odpovídat zadání (jako nultý snímek je registrační číslo). Soutěžní fotografie je možné odevzdávat až do 15:00.

Kompletní pravidla najdete ZDE.

Fotky i novinky z Fotomaratonů sledujte i na Facebooku: https://www.facebook.com/FotoMaratony/

Partneři Šumavského FotoMaratonu

     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace