​Soutěž Sony World Photography Awards zahajuje ročník 2019

12. ročník soutěže Sony World Photography Awards byl zahájen. V článku najdete jména fotografů z řad vítězů minulého ročníku, kteří získávají grant Sony, a tři nové kategorie pro ročník 2019.

Setkani fotografu

Soutěž Sony World Photography Awards zahajuje ročník 2019 s novými kategoriemi a vyhlašuje příjemce grantu Sony

Dne 5. června 2018 byl zahájen 12. ročník soutěže Sony World Photography Awards. V článku najdete jména fotografů z řad vítězů minulého ročníku, kteří získávají grant Sony, a tři nové kategorie pro ročník 2019:

Fotografové z celého světa se mohou přihlásit do čtyř hlavních kategorií soutěže: 

  • profesionální, v níž se volí v deseti kategoriích výjimečné série 5–10 snímků; 
  • otevřené, která oceňuje nejlepší jednotlivé fotografie v deseti kategoriích; 
  • soutěže pro mladé fotografy, v níž se hledá na základě jednotného zadání nový talent ve věkové skupině 12–19 let;
  • studentské soutěže, která je určena studentům fotografie z celého světa. 

Národní soutěže zase oceňují místní fotografické talenty.

Ročník 2019 se bude vyznačovat představením dvou nových podnětných kategorií profesionální soutěže: dané téma a dokument. Kategorie dané téma prověří schopnost fotografů vytvořit soubor děl na konkrétní téma. Úvodním tématem této kategorie je ‚identita‘. Dokument je novou kategorií pro soubory děl, která znázorňují fakta týkající se vybraného tématu a nabízejí pohled na problémy současnosti a aktuální dění. Výběrem těchto nových kategorií by soutěž chtěla i nadále přitahovat rozmanité spektrum současných fotografů. V o­tevřené soutěži se představila nová kreativní kategorie.

Ceny pro rok 2019 a termíny:

Fotografové mají čas do 30. listopadu 2018, aby se přihlásili do studentské soutěže. Do 4. ledna 2019 se mohou hlásit do otevřené soutěže a soutěže pro mladé fotografy a 11. ledna se uzavře možnost přihlásit se do soutěže profesionálů. Úplný popis jednotlivých soutěží a kategorií naleznete na worldphoto.org

Všichni vítězové profesionální a otevřené soutěže, soutěže pro mladé fotografy a studentské soutěže získají digitální fotovýbavu od Sony. Fotograf roku kromě toho obdrží také finanční odměnu ve výši $25.000 (USD) a $5.000 (USD) dostane celkový vítěz otevřené soutěže. Všechna díla vítězů a fotografů z užšího výběru budou vystavena na každoroční výstavě Sony World Photography Awards Exhibition v Londýně a následně se představí během turné po celém světě. Vítězné snímky se také dočkají publikace v ročence soutěže.

Grant Sony:

Granty Sony se představily v roce 2016 a nabízejí vítězům předchozího ročníku soutěže další možnosti, jak se mohou rozvíjet, představit svoje dílo a po soutěži navázat na vztah se společností Sony. Fotografy, kteří grant získají, vybírá společnost Sony* z řad vítězů profesionální a studentské soutěže a z řad fotografů z užšího výběru těchto soutěží.

Granty za rok 2018 získali Alys Tomlinsonová (VB), Luca Locatelli (Itálie), Tom Oldham (VB) a Balazs Gardi (Maďarsko). Každý z nich obdrží $7.000 (USD) na to, aby mohl v následujícím roce rozvíjet své vlastní projekty. Výsledky jejich práce se představí na výstavě Sony World Photography Awards Exhibition 2019 v londýnské galerii Somerset House.

Jména fotografů, kteří získali studentský grant Sony pro rok 2018, jsou Morgan Mulholland (Jižní Afrika), Anshul Mehrotra (Indie) a Cao Hongmei (Čína). Každý ze studentů získává $3.500 (USD), aby mohli pracovat dohromady na společném projektu, jehož zadání určuje Sony společně se Světovou fotografickou organizací, a který se rovněž představí na výstavě v Londýně.

Další granty pro vítěze a fotografy z užšího výběru byly potvrzeny také pro ročník 2019 soutěže Sony World Photography Awards.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace