Vítězné fotografie soutěže "Momentky zvířat" (12.2.-12.4.)

Soutěž na téma "Momentky zvířat" probíhala ve spolupráci s firmou Kodak na galerii od 12.2. do 12.4. Vítěz na 1. místě obdrží fotoaparát Kodak PixPro FZ43 (www.pixpro.cz/fz43-black). Vítězové na 2. a 3. místě powerbanku TP-Link TL-PB5200 s kapacitou 5200 mAh.

Podívejte se na galerii vítězných fotografií a přečtěte si rozhovor s vítězi v dnešním článku.

Ze všech došlých soutěžních fotografií na téma „Momentky zvířat“ vybrali přímo naši čtenáři deset nejlepších, které najdete v článku i s odpověďmi autorů na naše zvídavé dotazy ohledně vzniku fotografie či použité techniky. Vítěz na 1. místě obdrží fotoaparát Kodak PixPro FZ43 (www.pixpro.cz/fz43-black). Vítězové na 2. a 3. místě obdrží powerbanku TP-Link TL-PB5200 s kapacitou 5200 mAh. 

Právě teď můžete soutěžit ve fotosoutěži „Makro: Příroda zblízka“, která trvá do 12. 6. 2018: https://www.fotoaparat.cz/…galerie/197/

1. místo – Dagmar Stříbrná – Sharon: Jsem největší

O fotografii: Fot­ka vznikla při asistovaném focení na Vysočině.

Technika: Canon EOS 80D, objektiv Canon 70–200/4

Mojí prioritou ve focení je makro a zvířata.

2. místo – Alaya: Lovím…

O fotografii: Mo­je fotografie "Lovím'' vznikla na setkání fotografů v kraji Vysočina. Zúčas­tňuji se těchto fotoakcí, protože ráda fotím zvířata, přírodu a krajinu. 

Technika: Na tuto fotografii jsem použila digitální zrcadlovku značky Nikon D4s, se kterou fotím, objektiv Nikon 300mm/f2,8.

Nejvíce asi fotím zvířata, už jenom proto, že jsem moc ráda v jejich blízkosti. Je to dobrý relax a odpočinek zároveň.

3. místo – JosefG: Moment z meandru

O fotografii: Fotka vznikla na místě, kam jsem pravidelně chodil, zda se mi nepodaří nafotit páření ledňáčků. Nakonec se nějaké záběry povedly. Letos nemám štěstí, je to i o velké náhodě.

Technika: Canon

4. místo – JosefG: potápka roháč

O fotografii: Po­tápku roháče jsem fotil z fotovoru fotoaparátem Canon 7D mark II, je to moment při zahánění jiné potápky.

5. místo – fialový poustevník: Holubička v předjarním větvoví

O fotografii: Oba obrázky (6.místo – Pelikání zívačka) vznikly v zoo Praha u pelikáního jezírka. Zejména v zimě a brzo na jaře se zde skvěle setkává život volně žijících ptáků a místních chovanců – pelikánů. Volavky nad svahy zoo hnízdí a sem se chodí najíst – v pohodě přečkávají období nedostatku. Takže ráno je dobré sledovat ptáky, jak zakládají, staví hnízda a všemožně opečovávají sebe navzájem – odpoledne stačí přejít k jezírku a koncert pokračuje.

Technika: Je dobré použít techniku, která nabízí zvládnout bez problémů vysoké iso – světlo je zde velmi „skromné“, akce vyžadují krátké exp. časy – proto volím Nikon D850, nejčastěji v kombinaci se sigmou 150 – 600 mm.

Fotografování volné i té trochu člověkem spoutané přírody mě na tolik pohltilo, že se prakticky tak z 90 % věnuji tomuto žánru. 

6. místo – fialový poustevník: Pelikání zívačka

7. místo – František Dulík: nálet

8. místo – mobidick: Orel mořský

O fotografii: Je to vyfoceno v zoo Plzeň při sokolnické ukázce, která je velmi zajímavá a poučná.

Technika: Canon EOS 600D a objektiv Sigma 17–70

Focení je můj velký koníček, rád fotím makro, zvířata, krajinu.

9. místo – xbajnox: Láska

O fotografii: Do hôr sa za svišťami vydávam každý rok v období, keď to „dole“ vrie. Teploty stúpajú do astronomických výšok a polia a lúky sa menia na rozžhavené peklo. V kráľovstve sišťov a kamzíkov však panuje príjemná klíma. Cez pracovný týždeň tu nikoho nestretnete a tak si príroda môže oddýchnuť. Ak ju nerušíte a dokážete s ňou splynúť, dovolí vám nahliadnuť aj do najintímnejších momentov, medzi ktoré nepochybne patrí aj starostlivosť o mláďatá. Mne sa to podarilo a sledovať ako sa svištia mama láskyplne stará o svoje ratolesti, boli jedny z najkrajších momentov, aké som v prírode zažil. Niektoré z nich si môžte pozrieť aj v krátkom zostrihu z minulého roka https://www.youtube.com/watch?v=3HkgxAg­TMHw.

Technika: Canon 7DmkII, Canon 400mm f5,6 L USM, statív, maskovacia sieť, ďiaľková spúšť.

Väčšina mojej tvorby je zameraná na prírodu, živú či neživú. Najviac mi však učarovali divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

10. místo – LUMÍR K.: wellness

O fotografii: Fo­tografie vznikla z pevného krytu u napájecího jezírka, které bylo právě pro takové příležitosti vybudované.

Technika: Obrázek byl pořízen fotoaparátem Canon EOS 7D s objektivem EF 400mm f/2.8L IS USM, a to ze stativu.

Nejčastěji a nejraději pořizuji fotografie ze života opeřenců. Fotka koupající se sojky je právě přesně to, co mám nejraději…

Zapojte se také do naší dvouměsíční soutěže – nyní téma „Makro: Příroda zblízka“, které trvá do 12.4.2018: https://www.fotoaparat.cz/…galerie/197/

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8
Jak vybrat objektiv:  f/4 nebo f/2,8

Mezi se­to­vými zo­o­mo­vými ob­jek­tivy pro za­čí­na­jící fo­to­grafy a pro­fe­si­o­nál­ními ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/2,8 v ce­lém roz­sahu leží zo­o­mové ob­jek­tivy ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/4 rov­něž v ce­lém roz­sahu. Jsou lehčí a lev­nější. Není to pří­liš velký kom­pro­mis?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram