Makroobjektiv Laowa 25mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro v prodeji

Chcete si ze své zrcadlovky udělat mikroskop? S novým objektivem Laowa s až 5x zvětšením se tomu velmi přiblížíte. Jde o manuální objektiv s ohniskem 25mm a přepínatelným zvětšením 2.5x-5x s fixní ostřící vzdáleností. Rozhodně netradiční záležitost, která vás ale přiblíží ke snímanému objektu výrazně více, než běžné makroobjektivy.

Objektiv od Venus Optics, dodávaný pro bajonety Canon EF, Nikon F, Pentax K a Sony FE, je ultra-makroobjektiv a opticky sestává z 8 členů v 6 skupinách, jeden člen je typu UD.

Nabídne zvětšení 2.5× – 5× a rozsah clon F2.8-F16. Clonění obstarává osmilamelová clona. Zvětšení i clonění se nastavuje ručně, systém ostření chybí (není potřeba, s objektivem nebudeme fotit krajinky).

Objektiv pokryje fullframe políčko, uváděné hodnoty zvětšení jsou tedy dány opticky a platí pro fullframe; s menším senzorem dosáhnete ještě lepšího virtuálního zvětšení.

Pracovní vzdálenost je 45mm od objektivu při zvětšení 2.5× a 40mm při 2× zvětšení.

V principu se zkrátka jedná o analogii mikroskopového objektivu, ale zvětšenou pro použití na fotoaparátu. Objektiv váží cca 400 gramů (dle bajonetu).

Cena pro český trh je uvedena jako 11.990 Kč. Objektiv momentálně prodává FotoŠkoda, Me­gapixel a Oehling.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky

Bezzrcadlovky nabídnou obrazovou kvalitu na stejné úrovni jako DSLR, umožní vyměňovat objektivy, jsou ale přitom menší a lehčí. Proč tedy (ne)chtít bezzrcadlovku a hlavně kterou?

Doporučujeme

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace