Osobnost české fotografie 2017 se vyhlásí 28. března

Již popatnácté bude APF udílet prestižní ocenění Osobnost české fotografie, které významně napomáhá k nastavení měřítek kvalitní fotografie na domácí scéně.

Asociace profesionálních fotografů (APF) v rámci výstavy Tělo jako znak vyhlásí 28. března v Czech Photo Centre osobnosti české fotografické scény, následně i nejzajímavější publikaci a kalendář. Konkrétně APF ČR uděluje cenu v těchto kategoriích:

1/ Osobnost české fotografie za rok 2017

  • určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, te­oretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který v průběhu  kalendářního roku, tedy od 1.1.2017 do 31.12. 2017, zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí

2/ Osobnost české fotografie – za dlouhodobý přínos fotografii

  • určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, te­oretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který dlouhodobě, zásadním způsobem přispěl ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí

3/ Fotografická publikace roku 2017

  • určena fotografovi, vydavateli, teoretikovi fotografie který vytvořil v roce 2017 vynikající fotografickou knihu

4/ Kalendář roku 2017

  • určena pro fotografa, vydavatele, který vytvořil mimořádný obrazový kalendář a přispěl tak ke kvalitě české fotografie

Zdá se, že význam tohoto jubilejního ročníku si vzali za své nejen členové přípravného týmu Osobnosti (Jung, Zhoř, Pohribný) a celá SR APF, ale i mnozí teoretici, kurátoři, fotografové z řad APF i mimo ní. Nominací se sešlo opravdu hodně. Na Osobnost české fotografie za rok 2017 bylo nominováno 10 významných fotografů / teoretiků fotografie. Na Osobnost české fotografie za dlouhodobý přínos bylo nominováno dokonce 17 významných fotografů / teoretiků fotografie. Do kategorie Fotografická publikace roku je přihlášeno 15 knih a do kategorie Kalendář roku 2017 se sešlo 8 kalendářů. Nelehký úkol vybrat z této široké a kvalitní “nabídky” Osobnost a další ceny, stojí před jedenáctičlennou odbornou porotou, která byla navržena z řad respektovaných fotografů, kurátorů, žurnalistů, laureátů předchozích ročníků Osobnosti a samozřejmě i členů APF.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace