Kodak vrací na trh film T-Max P3200

Kodak (přesněji Kodak Alaris) uvede zpět na trh ultra-citlivý černobílý film kodak P3200. Ten přitom z nabídky zmizel už před lety a fotografové si tak nemohli z nabídky Kodaku vybrat nic citlivějšího, než 400 ASA. Nyní výrobce situaci opět napravuje.

Film. Který byl z nabídky Kodaku původně stažen už v roce 2012, černobílý P3200, se vrací. Film s hodnotou citlivosti ASA 3200 tak dává fotografům, kteří fotí analogově, vítanou alternativu pro fotografování za ztížených světelných podmínek.

Je to další ukazatel toho, že trh filmové fotografie se po „digitálním šoku“ stabilizoval a začíná opět růst – Kodak (přesněji jeho dceřinka Kodak Alaris) znovuuvedení filmu vysvětlila právě zvýšenou poptávkou po klasickém filmovém materiálu (zda poptávku táhnou prodeje fotografického filmu, nebo metráže pro filmaře, je ale otázkou).

Není to první film od Kodaku, jehož návrat se stal skutečností. Kodak již takto oznámil znovuobnovení výroby inverzního filmu Ektachrome.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace