Sigma - dva nové objektivy řady Art: 105/1.4, 70/2.8

Sigma uvádí dva nové objektivy - portrétní 105mm F1.4 a makroobjektiv 70mm F2.8. Oba míří na (fullframe) zrcadlovky apatří do prémiové řady Art. Stopětka bude lákat na nízkou vinětaci a příjemný bokeh, sedmdesátka na zvětšení až 1:1.

Oba dva objektivy patří do nejvyšší řady Art, jsou tedy utěsněné proti vlhkosti a prachu a výrobce slibuje nekompromisní optický výkon. První z nich je klasický portréťák s nadprůměrnou světelností, druhý pak makroobjektiv se spíše kratším ohniskem 70mm.

Sigma 105mm F1.4 Art

Objektiv je přímo výrobcem přezdívaný „Bokeh master“, tedy mistr bokehu. Má k tomu předpoklady kdyby kvůli ničemu jinému, tak nadprůměrné světelnosti F1.4 (podobnou světelnost má už jenom Nikkor 105mm, obvyklejší je F2–2.8).

kruhový clonový otvor pomůže vzhledu bokehu na vyšších clonách.

Další inzerovanou vlastností je minimální vinětace a dobrá kresba již od plně otevřené clony.

Objektiv bude nově uveden v této nabídce bajonetů: Sigma SA, Canon EF, Nikon F a Sony E. Sony E je bezzrcadlový bajonet, tudíž bude objektiv rozměrnější o „vestavěný adaptér“.

Dostupnost a cena zatím nebyly zveřejněny.

SIGMA 70mm F2.8 DG MACRO

Kratší tele-makro se zvětšením 1:1. Výrobce inzeruje například pohodlný kroužek manuálního ostření s full-time funkcí i při zapnutém AF. Rovněž utěsnění proti vodě a prachu se bude hodit fotografům, kteří rádi fotí venku (což je v případě makra pravděpodobné:-).

Pokud fotíte na Canon, potěší vás, že jsou oba nové Art objektivy kompatibilní s Canon funkcí softwarové redukce barevných vad.

Sigmu 70mm Macro Art nasadíte na patřičné Sigma telekonvertory pro prodloužení ohniska. Ty zatím neexistují pouze pro bajonet Sony E.

Objektiv bude také uveden v nabídce čtyř bajonetů: Sigma SA, Canon EF, Nikon F a Sony E. Sony E  verze bude tedy rozměrnější o „vestavěný adaptér“.

Dostupnost a cena zatím rovněž nebyly zveřejněny.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace