Poslední šance zúčastnit se soutěže Czech Nature Photo

Do neděle se můžete přihlásit do soutěže Czech Nature Photo, která po úspěšném úvodním ročníku 2017 pokračuje. Organizátoři odmění vítěze opravdu hodnotnými cenami.

Setkani fotografu

Multižánrové centrum zaměřené na fotografii Czech Photo Centre organizuje již více než dvacet let prestižní novinářskou soutěž Czech Press Photo, ve které sdružuje nejlepší české a slovenské fotografy, kteří každoročně přinášejí obrazové svědectví o událostech napříč celým světem. Založili proto její „sestru“ – novou soutěž Czech Nature Photo, prostřednictvím které chtějí ukázat přírodu celého světa, tak jak ji vidí čeští fotografové.

V prvním ročníku se zúčastnilo přes 450 fotografů s celkovým počtem 3140 fotografií, ze kterých odborná porota vybírala vítěze (inspirujte se u loňských vítězů). Na základě tohoto úspěchu se Czech Photo Centre rozhodlo uspořádat i druhý ročník soutěže. Stále se do něj můžete přihlásit – a to až do 23:59 hod. neděle 18. února.

Zúčastnit se může každý občan s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice starší 15 let s maximálním počtem deseti fotografií, přičemž všechny musí být jeho vlastní a pořízeny od 1. 1. 2017. Fotky musí obsahovat ICC data a delší strana musí mít rozměr minimálně 3000 px. Vstupní poplatek činí 500 Kč. Více v kompletních pravidlech.

Vítěz získá získá peněžitou odměnu 20 000 Kč, Olympus OM-D E-M1 Mark II + objektiv 12–40mm PRO a diplom potvrzující vítězství v soutěži.

Soutěžní kategorie:

 • Savci (volně žijící)
 • Ptáci (volně žijící)
 • Plazi, obojživelníci a podvodní život (volně žijící)
 • Bezobratlí (hmyz, korýši, měkkýši a další – volně žijící)
 • Český les
 • České zemědělství a venkov
 • Zvířata v lidské péči
 • Cena za nejlepší fotografii české přírody – speciální kategorie, jejímž partnerem je správa Krkonošského národního parku
 • Příroda v Praze – speciální kategorie vypisovaná magistrátem hlavního města Prahy
   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace