Sigma - nový DSLR objektiv 14-24mm F2.8 Art

Sigma uvádí nový objektiv: 14-24mm F2.8 DG HSM Art. Půjde o ultraširokáč pro fullframe zrcadlovky. Jednou z jeho zajímavostí je možnost servisní výměny klasické sluneční clony za speciální sluneční clonu proi natáčení VR.

V řadě ART podobný objektiv zatím chyběl. Doplňuje tak méně světelný, zato širší model 14–24mm F4 (recenzi jsme zveřejnili zde). Vyšší světelnost F2.8 ocení třeba ti, kdo častěji fotografují z ruky.

Objektiv by měl být počítán pro senzory s vysokým rozlišením (50MPx), k čemuž dopomůže použití speciálních členů. Ze 17 členů (v 11 skupinách) je využito 1 asférického, 3 SLD a 3 FLD členů. Asférický člen je 80mm „high precision molded“ člen.

Irisová clona je devíti-lamelová, s kruhovým otvorem.

Objektiv je utěsněn proti vlhkosti a prachu.

Výrobce slibuje zejména nízké zkreslení (méně než 1% při zaostření na nekonečno).

Zaostřit půjde od 26cm.

Objektiv bude vážit 1150g a měřit 135 × 96mm. Závit pro filtry chybí.

Víced informací na stránkách výrobce: https://www.sigmaphoto.com/…24mm-f28-art…

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace