Hvězdy březnového Setkání Fotografů

Setkání fotografů, celorepublikový svátek pro všechny, kteří rádi fotí, proběhne letos v sobotu 24. března 2018 v Praze 4 Chodově. Nabídne vám jedinečnou příležitost setkat se s předními českými fotografy jako jsou Robert Vano, Jan Šmíd, Kamil Varga, Petr Bambousek, Alice Bochňáková, Antonín Lavrenčík, Andrej Macenauer, lektoři FotoInstitut.cz, ambasadoři generálních partnerů Canon, Nikon, Megapixel. Fotografický festival umožní každému získat rady pro zlepšení svých fotografií či v přátelské atmosféře načerpat inspiraci pro své další fotografické zážitky.

Už 28. Setkání Fotografů pro­běhne 24. března 2018 v KC Zahrada v Praze 4, Chodov. Na akci se můžete registro­vat už v předstihu, čímž získáte slevu sto korun na vstup (250 korun namísto původních 350 korun). Nezapomeňte se podívat i na výběr workshopů, který zveřejníme v nejbližší době.

Hvězdami tohoto Setkání Fotografů budou světoznámý módní a reklamní fotograf Robert Vano, fotografka podvodních portrétů Alice Bochňáková, fotograf přírody Petr Bambousek, Jan Šmíd, který si oblíbil skládaná panoramata přírody ve dne i v noci, luminograf a absolvent FAMU Kamil Varga, fotograf využívající kombinaci zábleskového a přirozeného světla Antonín Lavrenčík nebo fotograf světových, ale i šumavských krajin Andrej Macenauer.

Robert Vano

Robert Vano je především světově uznávaný módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylight nude“. Nejraději fotografuje při denním světle.

Můžete si přečíst články, jako se Robert Vano dostal k fotografová­nío neostros­ti ve fotografii (druhý díl) či o aktech.

Jan Šmíd

Jan Šmíd se zaměřuje na panoramatickou krajinářskou fotografii. Drtivou většinu fotografií skládá z několika (někdy i desítek či stovek) podkladových snímků různých expozic i rovin zaostření. Kromě běžné krajinářské fotografie se věnuje i fotografování noční krajiny, hvězd a polární záře. Mimo to pořádá krajinářské workshopy a organizuje zahraniční foto expedice.

Alice Bochňáková

Alice je členkou AF ČR. Velká část její tvorby se zaměřuje na podvodní fotografii. A i když pracuje s promyšlenými tématickými scenériemi, základním pilířem je vždy zachování maximální přirozenosti fotografovaných osob a zpracování nosné myšlenky v nevšedním prostředí. Klade velký důraz na celkový emocionální dojem a zároveň na opravdovost všeho, co se nachází pod vodou.

Petr Bambousek

Petra fascinuje příroda, má za sebou více než 30 expedic zejména do tropů. Jeho fotografie zaznamenaly úspěch i na mezinárodních soutěžích. V té nejprestižnější – Wildlife Photographer of the Year 2015 si do finálového kola porotci vybrali 12 jeho fotografií. Vydal DVD Fotografie zvířat a aktivně se zajímá i o zvukové projevy ptáků a jiných obyvatel přírody.

Antonín Lavrenčík

Antonín Lavrenčík se zaměřuje primárně na portrétní fotografii. Celý svůj profesní život se pohyboval v oblasti SW společností, kde působil na různých postech. V tomto období se věnoval volné tvorbě a čas od času pracoval na fotografických zakázkách různého charakteru. Až okolnosti ho přiměly stát se profesionálním fotografem. Od roku 2013 se věnuje fotografii na plný úvazek.

Kamil Varga

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna vers břeh“ a množství výstav od Vermontu v USA po Prahu. V poslední době se věnuje pedagogické činnosti (pedagogická fakulta Praha, fotografická škola Michael, FotoInstitut.cz).

Andrej Macenauer

Fotograf krajiny – především Šumavy, ale i té Himálajské, je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz. Absolvoval již řadu fotografických expedic do zemí jako Pákistán, Nepál, Island, Rusko, Japonsko, Egypt. Je autorem publikace „Naučte se fotografovat krajinu – Šumava.“ Učí v ní základům krajinářské fotografie, vyznává se ze své lásky k Šumavě.

Setkání fotografů pořádá tradičně náš web FotoAparát.cz spolu s FotoInstitut.cz. Generálními partnery jsou Megapixel, Canon a Nikon. Do kulturního centra Zahrada v Praze 4 – Chodově zveme všechny fanoušky fotografie, kteří mají zájem zdokonalit své fotografické znalosti. I ti náročnější z vás si zde určitě vyberou z pestré škály přednášek i fotografických workshopů. Na programu budou přednášky ve dvou sálech, workshopy v pěti sálech, poradny od 9 až do 19 hodin.

Loňské podzimní Setkání Fotografů

Naposledy se fotografové setkali vloni na podzim, můžete si přečíst, jak toto setkání probíhalo

Sledujte web www.setkanifotografu.cz, brzy bude zveřejněn podrobný program přednášek, spuštěn prodej workshopů, představeni všichni účinkující i ostatní partneři.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace