Full frame objektiv s oblíbeným rozsahem zoomu i světelností přidala do svého portfolia i Sigma, zaručí mu zasazení do renomované řady ART úspěch?

Konkurence a závěr

I tento objektiv jako všechny ostatní má své plusy i své minusy. Konkurence ale nespí, takže se Sigma musí neustále snažit. Jako první konkurent zde bude již doprodávající se Tamron 24–70mm f/2.8 – i tato starší verze je velmi dobrá a hlavně se prodává za cenu přes dvacet tisíc korun, což je velmi výhodná koupě.

Najdete v ? e-shopech
Najdete v ? e-shopech

Samozřejmě musí přijít řeč i na nový Tamron 24–70mm f/2.8 G2, který je asi o tisícovku levnější než Sigma. Pravděpodobně u něj nenarazíte na výkyvy mezi prodávanými kusy a tak velký back a front focus jako u Sigmy. Celkově také podává vyrovnanější výkony.

Najdete v ? e-shopech
Najdete v ? e-shopech

Pro Nikonisty připadá v úvahu i Nikkor 24–70mm f/2.8E, který je mimo vinětace ve všem lepší než Sigma. To se podepsalo i na skoro dvojnásobné ceně.

Najdete v ? e-shopech
Najdete v ? e-shopech

Pro milovníky Canonu je tu zase L-kový Canon 24–70mm f/2.8L, který také stojí mnohem více, ale za to dostanete konzistentnější výsledky a můžete se na něj lépe spolehnout.

Plusy

  • Minimální odlesky
  • Kovové zpracování
  • Kresba ve středu obrazu
  • Solidní úroveň vinětace

Minusy

  • Back a front focus
  • Kresba a chromatická aberace na okraji
  • Hmotnost

Přečtěte si i náš přehledný článek o nejlepších základních zoomovacích objektivech pro full frame zrcadlovky, které jsou právě na trhu. Naleznete v něm zajímavé tipy a možnosti výběru, o kterých jste ani nemuseli uvažovat. Můžete se porozhlédnout ve všech našich recenzích univerzálních zoom objektivů pro full frame.

Galerie

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace