Leica uvádí dva nové objektivy pro bezzrcadlovky: APO-Summicron-SL 75/2 a 90/2

Dva světelné krátké teleobjektivy pro fullframe (ale i APS-C) představila německá Leica. Jmenují se APO-Summicron-SL 75/2 a APO-Summicron-SL 90/2. Použijete je na fotoaparátech bajonetu L (modelové řady SL, TL a CL). 

Oba objektivy mají shodný design, rozměry i závit pro filtry (rozměry 73 × 102m­m, váha 700, respektive 720g a 67mm závit). Jsou utěsněné proti nepřízni počasí a míří zejména na fullframe model Leica SL. Využijete je ale i na APS-C modelech řad TL a CL.

Jde o novou řadu označenou dovětkem „SL“ za jménem modelu.

Apochromatický design (APO) by měl zaručovat minimální chromatické aberace, asférický člen zase sférickou vadu.

Příjemnou vlastností je krátká zaostřovací vzdálenost (0.5 a 0.6m), díky které obě skla nabídnou zvětšení až 0.2×. Zastoupí tak i makroobjektiv, pokud vám nejde o zvětšení v reálné velikosti. Díky vysoké světelnosti ale budou ideální k fotografování portrétů v ambientním světle.

S velkým rozsahem zaostřitelných vzdáleností se pojí i další vlastnost, kterou výrobce zdůrazňuje – technologie „Dual Synchro Drive“ (DSD) prý umožní extrémně rychlé přeostření z minimální vzdálenosti na nekonečno (a obráceně) za pouhých 250 milisekund.

Optická sestava obou je totožná – 11 členů v 9 skupinách, včetně jednoho asféric­kého. Zrovna tak mají oba objektivy shodný počet lamel – 9.

Na trh se obě sklíčka vydají již v únoru 2018, za ohlášenou cenu £3750 za 75mm verzi a £4100 za 90mm verzi. To je hodně, ale u Leicy nejde o překvapivou cenu. Za ni dostanete objektivy „Made in Germany“ s prvotřídní kvalitou obrazu. Berte nebo nechte být.

Více informací na stránkách výrobce:

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace