Nový AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E FL ED VR s vestavěným telekonvertorem

Nový objektiv Nikon 180-400mm f/4E byl vyvíjen jako odezva Nikonu na potřeby současných profesionálních fotografů wildlife a přírody. Nabídne nejen velký rozsah zoomu, ale i zabudovaný telekonvertor nebo účinnou optickou stabilizaci obrazu.

Setkani fotografu

AF-S NIKKOR 180–400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR je vůbec první teleobjektiv řady NIKKOR s vestavěným telekonvertorem 1,4×. To umožňuje velmi rychle z ohniska 400 mm a clony f/4 přejít na ohnisko 560 mm a clonu f/5.6. 

I ze všech dalších parametrů je vidět snaha, aby objektiv vyšel profesionálům maximálně vstříc. Pochopitelně má stativovou patku, je kompletně utěsněný proti klimatickým vlivům a přední optická čočka díky fluorové vrstvě odolává nečistotám. Stabilizace by měla umět udržet o 4 EV (16×) delší časy. Předpokládaná cena je 289 990 Kč.

Marketingový manažer Nikon Europe Dirk Jasper říká: „Tento teleobjektiv byl vytvořen jako odpověď na požadavky profesionálních fotografů sportu a přírody, kteří udělají vše pro to, aby získali požadovaný snímek. Pokroky v oblasti optických technologií nám nyní umožňují nabídnout větší všestrannost a delší dosah bez negativního vlivu na hmotnost a výkon. Již nebudete muset tak často měnit objektivy, což znamená méně zmeškaných příležitostí v terénu.“

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R
Srovnání: Canon EOS R vs. Nikon Z7 vs. Sony A7R III vs. Panasonic S1R

S di­gi­tál­ními bez­zr­ca­dlov­kami s pl­no­for­má­to­vým či­pem a vy­so­kým roz­li­še­ním se roz­trhl py­tel, na­bí­zíme tedy pře­hledné po­rov­nání bez­zr­ca­dlo­vek Ca­non EOS R, Ni­kon Z7, Sony A7R III a Pa­na­so­nic Lu­mix S1R.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace