Nový Samyang AF 14mm F2.8 pro Canon

Samyang představil svůj první AF objektiv pro zrcadlovky. Jde o fullframe rektilineární ultraširokáč 14mm F2.8. Dosud vyráběl pro zrcadlovky pouze objektivy mnuální, AF měl výrobce v nabídce jen pro bezzrcadlovky.

Novinka vychází shodou okolností krátce po tom, co podobný objektiv ohlásila i značka Yongnuo – výběr levných ulrtraširokáčů pro fullframe zrcadlovky se tak za pár dní rozrostl hned o dvě AF skla.

Novinka od korejského Samyangu má přeci jen osobitější design, který odpovídá aktuálnímu „čistému“ stylu, který značka prosazuje.

Optiku tvoří 15 členů v 10 skupinách, včetně 2 asférických, 4 HR a 1 ULD členu.

Tato sestava umožňuje zobrazit až 116.6° úhel záběru.

Objektiv je vyroben z kombinace kovu a plastu a jeho váha dělá 485g (je tedy o téměř 200g lehčí, než L-kový Canon).

Nenajdeme zde žádné plnohodnotné utěsnění a chybí i závit pro filtry (jak je u podobných širokáčů časté). Vzhledem k ceně byste ale měli Samyangu drobné nedostatky odpustit – oznámených 700 EUR je zlomek toho, co zaplatíte za obdobný značkový objektiv k vaší zrcadlovce.

Na trh se nový Samyang chystá v únoru.

To nejdůležitější – jaké z něj jsou fotky – zjistíme až v praxi, ale už nyní se můžete podívat na několik ukázek v malém rozlišení:

Více informací na webu výrobce: https://www.samyanglensglobal.com/…uct/detail.d…

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace