Zimní aktualizace ZPS X přináší kupu novinek a podporu HEIF

Aktualizace programu na úpravu fotografií Zoner Photo Studio X je pro předplatitele dostupná zdarma. Mimo experimentální podpory celkem nového formátu HEIF přidává lepší vyhlazovací štětce, klonovací razítka nebo softwarový polarizační filtr.

Jednou z očekávaných novinek, hlavně ze strany technologických nadšenců, je podpora formátu HEIF. Zoner Photo Studio X jako první na světě nabízí řešení pro čtení a zápis tohoto formátu na platformě Windows (počítače Applu ho již bezproblémově podporují). Jde zatím o experimentální verzi, proto je potřeba podporu v programu aktivovat v Možnosti → Pokročilé a také mít ideálně uložené kopie obrázků v jiném formátu.

Naše prvenství v podpoře formátu HEIF je pro řadu uživatelů iPhonů jedna z mála možností, jak pracovat se svými fotkami z nejnovějších iPhonů na platformě Windows. Dlouho čekáme na nástupce stařičkého formátu JPG, a to nejen kvůli zmiňované úspoře velikosti při zachování kvality, ale také kvůli dalším moderním vlastnostem jako: uložení více snímků rozdílnou metodou, kombinaci videa a fotografií, využití hloubkové mapy, nebo dokonce snížení nároků na editaci. Nový formát HEIF jednoduše umožní do budoucna opravdu velké věci,” přibližuje produktový manažer Zoneru Jan Kupčík. 

Mezi další novinky patří i nástroje: Vyhlazovací štětec a Klonování struktury. “Obě funkce využívají profesionální techniky frequency separation známé z Photoshopu. Jenže oproti konkurenci pracují nedestruktivně a hlavně z jinak zdlouhavé a složité operace dělají tak jednoduchou záležitost, až je to skoro nefér,” komentuje Jan Kupčík.

Vyhlazovací štětec slouží hlavně ke srovnání barevných tónů a zjemnění přechodů při zachování struktury. Klonování struktury je opakem, opraví chyby ve struktuře pleti bez změny barvy. Nástroj Klonování struktury je umístěný jako mód Retušovacího štětce.

Fotky s mdlou oblohou může zachránit posuvník Polarizace umístěný pod úpravou barev v modulech Vyvolat a Editor. Funguje jako jakási náhrada fyzického polarizačního filtru. Polarizace vytáhne detaily, obloze dodá hlubokou modrou a více vykreslí oblaka.

Zimní aktualizace přináší řadu významných i menších vylepšení také do modulu Editor. U Retušovacího štětce a klonování je nyní možnost vybrat si zdrojovou vrstvu. Je tak možné retušovat v nové vrstvě a tím zabránit opětovnému náběru už vyretušovaného mís­ta.

Vrstvy mohou uživatelé vodorovně či svisle převrátit. Také masky jsou chytřejší: kromě nových interakcí s výběrem (například průsečík) je lze sloučit přímo s obrázkem.

Dalším vylepšením je rychlejší načítání náhledů.

Zoner Photo Studio X lze pořídit v podobě předplacené roční licence za 1188 Kč. Během předplatného mají uživatelé nárok na průběžné aktualizace programu, návody či jiné materiály a také na přednostní technickou podporu zdarma.

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

Plná verze programu je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Uživatelé, kterým již vypršela zkušební verze a ZPS X si nezakoupili, si mohou novou aktualizaci vyzkoušet zdarma na 10 dní.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace