Jaký byl letní FOTOtábor pro děti 2.st ZŠ 2017

V létě pořádáme spolu s FotoInstitut.cz FOTOtábory pro děti základních a studenty středních škol. Těší nás, že dokážou na týden odložit své mobily a bez přemlouvání fotit jako o život. Mají výhodu, že ještě nekopírují, využívají svou fantazii, nadšení. Právě skončil první turnus letošního léta, jak probíhal?


Mladí fotografové, děti z druhého stupně základní školy, přijíždějí na Šumavu do Domu fotografů z celé   České republiky. Předem se až na výjimky neznají. Začíná seznamování, kdo a co rád fotí. První den se opakují základy, trénuje kompozice, speciální nastavení vlastních fotoaparátů, plní úkoly.

Na řece Vydra se procvičuje práce se stativem a nastavení delších expozičních časů. Bezvadné je zjištění, že voda na dlouhý čas, se všem líbí víc, než když řeku „cvaknete jen tak z ruky“.  

Už ve 3:40(!) se ve čtvrtek vyrazilo fotit hrad Kašperk při východu slunce. Nechyběl NIKDO! Slunce bylo neuvěřitelně rudé, mlhy prý příště. Fotografové si přejí „Dobré světlo“. Pro krajináře to znamená především brzy ráno nebo večer. 

Velká kreativita byla potřeba při portrétování v ateliéru. Nejdřív černé triko a technika „low key“, pak model v bílém triku a „high key“. Komunikovat s modelem, najít úhel záběru, nastavit fotoaparát, aby expozice byla na hraně přepalů. Výhodou je, že Dům fotografů, kde letní tábory probíhají, má profesionálně vybavený ateliér se závěsným systémem.

A začal výběr pořízených snímků, promítání, diskuze, hodnocení lektory. Fotky, které prošly sítem, se nakonec vytiskly. Některé šly na výstavu, jiné si každý vezl spolu s certifikátem do­mů.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace