Fotoaparát systému m4/3 s duální stabilizací, výklopným a otočným LCD, natáčením videa v režimu 4K, možností ovládání pomocí chytrého telefonu a s technologií ostření DFD. To je Lumix DMC-G80 - nejnovější model řady G firmy Panasonic. Jaký je v praxi?

VideoStandardně je k dispozici AVCHD (až FullHD) a v režimu MPEG-4 video až 3840×2160/30p + stereo zvuk (4K). Stejně jako při focení i zde platí nutnost používat karty třídy alespoň UHS speed class 3, takže velmi rozšířené „obyčejné“ SDHC class 10 nechte raději odpočívat, nicméně mě se data stíhala ukládat i na ní.


Video ve formátu MP4, 4K (12 s, 145 MB)

Video ve formátu MP4, FullHD (14 s, 49 MB)

Nahrávání videa je na poměry fotoaparátů téměř dokonalé. K úplné dokonalosti stačí pořídit nějakou rozumnou videohlavu, aby se eliminoval vliv chvění ruky. Se zoomem a jeho trháním v obraze se asi mnoho nenadělá, to je prostě vlastnost. Ale lze ho používat zcela bez potíží – G80 výborně přeostřuje. Nahrávání videa je u Panasonicu funkce dovedená k výborným výsledkům a platí to i u G80.

Prohlížení a úpravy při prohlížení

Přiložené snímky dokumentují možnosti práce s fotografiemi přímo ve fotoaparátu v režimu prohlížení. „Listovat“ mezi snímky lze pomocí tahání prstu po displeji, jak nám ukáže nápověda.

KonektivitaUSB, HDMI, WiFi najdeme také. Nepřítomnost GPS modulu lze obejít pomocí využití GPS v chytrém telefonu. Pomocí něj lze fotoaparát i na dálku ovládat – fotit, přenášet data atp. Párování u mě proběhlo okamžitě a zcela bez potíží.

Na kompletní funkce a specifikace se podívejte na stránky www.panasonic.cz.

Příslušenství

V setu lze pořídit G80 mj. s objektivem LUMIX G VARIO 12–60mm / F3.5–5.6 ASPH. / POWER O.I.S. S tímto objektivem jsou vytvořeny veškeré fotografie v tomto testu. Cena je pod hranicí 27 000,– (březen 2017). Pak máte samozřejmě k dispozici veškeré příslušenství Panasonic. Díky otevřenosti systému ale také Olympus a dalších.

      

Panasonic Lumix DMC-G80 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace