Novinky Canon: EOS 800D, 77D, M6 a kompaktní 18-55

Canon uvedl své novinky z řady amatérských DSLR. EOS 800D nahradí 750D, 77D nahradí 760D, M6 bez hledáčku doplní dražší M5 a nový objektiv 18-55mm F4-5.6 bude kompaktní verzí klasického setového zoomu.

EOS 800D

Nejočekávanější novinkou je určitě nový „Rebel“, jak se základní řada EOSů nazývá v zámoří.

Oblíbená první zrcadlovka ve své nejnovější inkarnaci dostala 45-bodový AF a Dual-Pixel ostření v živém náhledu. Také sériové snímání až 6 fps.

Senzor zůstává stejný 24MPx APS-C CMOS.

Fotoaparátu nechybí Wi-Fi a Bluetooth.

Jinak je vše, jak jsme zvyklí – Canon nemá v této řadě důvod experimentovat, ale novinky jsou přesto příjemné, zejména AF, v podstatě se zdá, že je přejat z 80D. Tedy fotoaparátu o třídu výš.

EOS 77D

Trochu matoucí označení (desítková řada obvykle značí střední třídu) neskrývá nic jiného, než nástupce 760D, tedy „lepšího Rebela“. Dostal podobné novinky, jako 800D a nějaké navíc. AF je 45-bodový a v živém náhledu Dual-Pixelový (tedy zdvojené diody pro rychlé ostření i se staršími objektivy), 6fps či třeba 60p video, navíc ale lepší senzor 24MPx z 80D, nový procesor DIGIC 7 a měřící modul spolupracující s AF modulem.

Zachovává si také stavový displej na horní straně a dva rollery. Tím se přibližuje střední třídě.

Stále mu však oproti ní chybí velký hledáček, utěsnění či mikronastavení AF. Kdo to nevyžaduje, dostane zajímavou levnější alternativu k 80D.

EOS M6

M6 je vlastně M5 bez hledáčku. Tedy 24MPx bezzrcadlovka bajonetu EOS M s Dual-Pixel AF.

Hledáček však jde nasadit do sáněk externí (je rovněž nový – EVF-DC2 s rozlišním 2.36 mil. bodů).

Jako předchozí modely má EOS M6 dotykový displej, což zpříjemňuje práci. 

Pokud nejste fandou zrcadlovek a máte raději kompaktní systémové přístroje, je to zajímavá volba. Zatím nemá tolik objektivů, ale přes adaptér jdou nasadit ty ze zrcadlovky. Pokud jste fanda zrcadlovek, může to být s adaptérem sekundární tělo k „velkému“ EOSu.

EF-S 18–55mm F4–5.6

Nový objektiv je skladnější, než běžný 18–55, ale platí se za to horší světelností na širokém ohnisku – F4 místo F3.5.

Tedy něco za něco. Můžeme za tím nejspíš vidět tlak na miniaturizaci ze strany bezzrcadlovek. K podobnému kroku se odhodlal již dříve Pentax. Cílovka tohoto objektivu půl clony řešit nebude. Nejspíš si toho ani nevšimne. Zato menší rozměry ji mohou zaujmout.

Bluetooth dálkové ovládání

Dálkový ovladač BR-E1 je poslední představenou novinkou. Jde o bezdrátový ovladač s dosahem 5m, zatím kompaticilní jen s modely 800D a 77D, které bluetooth mají.

http://www.canon.cz

(kompletní TZ na druhé straně)

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace