Ne všechny informace z fotografického trhu jsou vždy pozitivní. Nikon ohlásil zrušení zajímavé řady profi-kompaktů DL. Důvodem je prodražení vývoje, který přinesl nečekané náklady a stal se tím nerentabilním. Budeme se tedy těšit, zda se tento jinak velmi dobrý nápad vrátí v nějaké další generaci přístrojů.

Řada Nikon DL byly tři kompakty s 1" senzorem a zoom objektivem. Měly mít přepočtená ohniska 18–50mm, 24–85mm a 24–500mm. Hlavní zbraní měl být kromě kvalitního videa i rychlý AF.

Původní zpráva o řadě DL zde.

Nyní došlo ke zrušení tohoto programu. Přikládáme tiskovou zprávu Nikon:

Tokyo, 13. února 2017:Společnost Nikon dnes ohlásila, že neuvede na trh dlouho očekávané prémiové kompakty série DL, fotoaparáty DL18–50 f/1.8–2.8, DL24–85 f/1.8–2.8 a DL24–500 f/2.8–5.6.

Zahájení prodeje bylo plánováno na červen 2016. Nicméně po identifikaci problémů s integrovaným obvodem pro zpracování obrazu bylo uvedení všech tří fotoaparátů odloženo na neurčito.

Od té doby všichni zúčastnění intenzivně pracovali na vývoji takových produktů, se kterými budou zákazníci maximálně spokojeni. Nakonec došlo k rozhodnutí prodej fotoaparátů série DL zrušit úplně kvůli obavám, že by nebyly dostatečně profitabilní s ohledem na nárůst nákladů spojených s vývojem a předpokládané prodeje na zpomalujícím se trhu.

Omlouváme se všem zákazníkům, především těm, kteří na tyto produkty čekali, rovněž i prodejcům a dalším partnerům, kterých se toto rozhodnutí obchodně dotkne, za jakékoliv nepříjemnosti, které jim tímto rozhodnutím způsobíme.

http://www.nikon.com/…/0213_dl.htm

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Lukáš Burget
  Lukáš Burget
  17.02.2017 11:19

  Rozumím těmto argumentům, ale mobil pořád obsahuje ty dvě věci v jedné krabičce a spoustě (ne-li většině!) lidí je taky úplně fuk, jestli slušně fotí, on prostě alespoň nějak fotí a místo určení těchto fotek facebook nesnese všechno, ono snese naprosto a úplně totálně všechno. Také mi nešlo o strojek pod dva tisíce, ale o merito článku - zrušení řady DL a obecně situaci, kdy jsou výrobci v takové pozici, že mohou ignorovat celé i poměrně široké spotřebitelské skupiny.

 • E.B.E
  E.B.E
  17.02.2017 12:21

  Taky mě to se...štve. Ale tady to nevyřešíme. A přiznejme si, lidi si za to můžou sami. Většina z nich nakupuje stylem "já tomu stejně nerozumím", dejte mi to nejlevnější a taky věří rádobyprodavačům ve stylu : Tohle si kupte. To se hodně prodává :-) ...o lživé reklamě a prolhaných údajích nemluvě. Prostě jim to žereme a šmejdy kupujeme. Proč by to pak nevyráběli :-)

 • Jakub Súkeník
  Jakub Súkeník
  Autor
  17.02.2017 12:49

  Zase bych si netroufnul tvrdit, že dnes na trhu s fotoaparáty koupíte "šmejdy". Aspoň ne od renomovaných značek.
  Že marketingové oddělení pohřbí ledajaký dobrý nápad, na tom se shodneme. Ale to platí ve všech výrobních odvětvích...

 • E.B.E
  E.B.E
  17.02.2017 14:47
  Reaguje na Jakub Súkeník 17.02.2017 12:49:

  "Zase bych si netroufnul tvrdit, že dnes na trhu s fotoaparáty koupíte ..." - zobrazit celý komentář

  Pardon...mluvil jsem všeobecně a nechtěl jsem urazit ani fotoaparáty, ani značku Nikon :-) ...no je to bohužel tak. Od té elektroniky po žrádlo škoda mluvit :-( ....můžu být konkrétnější, ale to je na dlouhej článek :-)

 • E.B.E
  E.B.E
  17.02.2017 14:56
  Reaguje na Jakub Súkeník 17.02.2017 12:49:

  "Zase bych si netroufnul tvrdit, že dnes na trhu s fotoaparáty koupíte ..." - zobrazit celý komentář

  Trochu sem se rozvášnil a raděj to smažu :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (9)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace