Rozhovor s FotoRiegl

Foto Riegl je specialista na velkoformátový osvit zpracovaný tradičním procesem RA4. Je také partnerem právě probíhající soutěže na FotoAparát.cz a jedním z partnerů Setkání fotografů tuto sobotu 2.4.2016. Zeptali jsme se jich na více informací o tom, čemu se věnují.


Jedním z vystavovatelů na Setkání fotografů tuto sobotu 2.4. bude firma FotoRiegl. Ta je zároveň partnerem právě probíhající soutěže „Odlesky a odrazy“ (do 12.4.) v naší galerii. Protože nás zajímalo, čemu všemu se vlastně věnují, položili jsme jim pět otázek:

Málokdo ví, že máte možnost unikátního tisku – můžete nám prozradit, jaký typ tisku fotografií je u vás možný?

U nás ve Foto Riegl můžeme zhotovit fotografie třemi různými procesy.Ten unikátní, na který se ptáte, je proces přímého osvitu fotografického papíru na velkoformátové osvitce Chromira ProLab v kombinaci s využitím znalostí color managementu. Jedinečnost této technologie spočívá v propojení tradičního, léty prověřeného, chemického procesu vyvolávání fotografie s dnešním způsobem zpracování digitální fotografie.A právě díky plné podpoře color managementu a vlastnostem moderních fotomateriálů se nám otevírají úžasné možnosti, jak dosáhnout na výsledné fotografii maximální barevné věrnosti, prostorové hloubky s 3d efektem, živých barev a dokonalé ostrosti. A to mne baví, objevovat nové technologie, které ctí a zachovávají tradiční principy, a současně splňují nejvyšší nároky kvality.

Další zařízení, které využíváme pro zpracování fotografie je Fine Art tiskárna Epson SP11880 s prvotřídními water base pigmenty. Nabídka ušlechtilých papírů a pláten poskytuje široké možnosti pro výtvarné reprodukce, galerijní tisky, foto obrazy na plátně, apod.

Třetí technologii, kterou nově nabízíme pro zpracování fotografií, je eco solventní tisk vhodný i do exteriéru. Vybrali jsme si tiskárnu Epson SureColor s rozšířenou sadou inkoustů o stříbrný , oranžový a odstíny šedé. Můžeme tak zpracovat fotografie v zajímavém barevně atraktivním designu. Tady vidíme využití hlavně v komerční sféře. Např. Společnost Rollce Royce si nechalana této tiskárně zhotovit metalický design nové recepce ve svém sídle… zatím od konkurenčních dodavatelů:-)Stejnou technologii si vybral fotograf Vojtěch Vlk, kterému jsme zhotovili čb velkoformátové printy na samolepící vinyl pro jeho dvě rozsáhlé výstavy „Coexist?“ a „TranSpiRituals“.

Pro koho převážně tisknete?

Spektrum zákazníků je díky našim tiskovým možnostem celkem široké. Naši zákazníci jsou hlavně z řad profesionálních fotografů. Ti ocení především možnost dodržet barevnou věrnost jejich dat na výstupu… Máme rádi také nadšené fotoamatéry, kteří si u nás testují různé kvality fotomateriálů a radí se, jak nastavit monitor, v jakém pracovním prostředí nejlépe data zpracovávat … Samozřejmě vítáme i studenty z fotografických škol, kterým poskytujeme kromě zvýhodněných studentských cen, také poradenský servis a seznamujeme je s výhodami využití color managementu. Další skupinou jsou klienti z korporátních firem, pro které zpracováváme buď foto prezentace nebo velkoformátové printy jako jsou roll up systémy, plakáty, bannery apod.

Nyní u vás probíhá výstava fotografií Petra Bambouska, který prohlásil, ze jste první, kdo mu vytiskl fotografie přesně, jak si představoval:-)))
Na co jste mu tiskli, jakou technikou…kde a kdo může tyto fotografie vidět?

Petra Bambouska jsme potkali poprvé na loňském Setkání fotografů, nabídli jsme mu, ať si otestuje na svých úžasně barevných wildlife fotografiích technologii Chromira ProLab. Přinesl data slavného portrétu černého opičáka Makaka na černém pozadí. Po zhotovení fotografie na polomatný Fuji DPII Luster, kde byla vidět kromě obličeje Makaka i okolní srst se stříbrnými chloupky po těle, byl zcela spokojen a tak začala naše spolupráce… Realizaci výstavy „Barevný svět zvířat“ jsme pojali jako přehlídku možností, jakými lze zpracovat fotografie. Pro digitální osvit Chromira jsme využili kromě standardních fotopapírů lesk, mat a polomat, také speciální fotomotariály: Fuji Flex se zrcadlově lesklým povrchem, Fuji Pearl s metalickým leskem nebo efektní světelný LED panel s Fuji Trans folií.

Výstavu Barevný svět zvířat je možné vidět do 11.5.2016 u nás na Novodvorské 1061/10, ve vestibulu DC Rezidence. Vstup je volný, v době od 8 do 21 hodin. Pokud by měli návštěvníci zájem dozvědět se více o zpracování vystavených fotografií, mohou nás navštívit ve 2. patře v našem studiu a vidět vše naživo.

Připravujete nějaké speciality na Setkání fotografů?

Přednášku na téma Color management v praxi. Přijďte se podívat, dozvíte se více. Vstup zdarma v rámci vstupného na akci:-)

Vítěz naší soutěže na FotoAparát.cz od vás dostane zpracování fotografie ve formátu 60×40 cm na metalický fotopapír Fuji PEARL a lesklý Kodak Premier.
…můžete nějak charakterizovat rozdíly/výhody/spe­cifika těchto papírů?

Oba typy profesionálních fotopapírů jsou určené pro zpracování fotografií digitálním osvitem Chromira ProLab. Dodají fotografiím vysokou kvalitu s tradičním kontinuálním zobrazením s prostorovým 3d efektem a maximální hloubkou černé. Fuji Pearl s metalickým povrchem navíc zajistí atraktivní vzhled díky obsažené speciální vrstvě kovového oxidu s krystaly perleti. Fotopapír Kodak Endura Premier zachovává věrné zobrazení fotografie díky širokému barevnému gamutu. Má neutrální zabarvení bez obsahu zjasňovačů, takže metarizace (barevný posun v závislosti na typu osvětlení) je zcela minimální.

Děkujeme za fundované odpovědi:-)

Pro více informací můžete kliknout na www.fotoriegl.cz

Program Setkání fotografů 2.4.2016www.setkanifotografu.cz

Soutěž „Odlesky a odrazy“www.fotoaparat.cz/…galerie/134/

     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace