Jan Šibík na Setkání fotografů 2.4.2016

Jedním ze hostů 24. Setkání fotografů v sobotu 2. dubna 2016 je fotoreportér Jan Šibík. Na Setkání 2.4. můžete navštívit jeho přednášku a také dva workshopy, reportáž a street photo. Zeptali jsme se Honzy, co bude obsahem. Více v článku a na www.setkanifotografu.cz.Fotoreportér Jan Šibík je známý svými fotografiemi z válečných konfliktů, podnikl přes dvě stě cest do všech koutů světa. Je držitelem třetího místa v kategorii Sportovní příběhy v soutěži World Press Photo, dvakrát získal hlavní cenu Czech Press Photo. Je laureátem Ceny 1. června, kterou uděluje město Plzeň za šíření myšlenek demokracie a obhajobu lidských práv.

Ve volném čase se také věnuje fotografování mobilním telefonem, jeho fotografie v čtvercovém formátu nejen z ulic Prahy můžete sledovat na jeho instagramu.

Internetové stránky: www,si­bik.cz

Program Jana Šibíka na Setkání fotografů 2.4.2016

Přednáška (v ceně vstupného)

15:00 – 16:00  Uprchlická krize pohledem Jana Šibíka

Workshopy (500Kč)

9:00 – 11:00  Reportážní foto
12:00 – 14:00  Street Photo

Zeptali jsme se Jana Šibíka, jaký bude obsah:

„Během workshopu reportážní fotografie a street photo vys­větlím, jak fotografovat lidi na ulici a jak k nim přistupovat."

Události, které jsem fotil poslední dobou shrnu v hodinové přednášce. Dominovat jí bude uprchlická krize – za poslední rok jsem byl hned na šesti místech. Přednáška nebude jen o uprchlících. Budou i další témata. Jedním z dalších témat, které jsem minulý rok opakovaně fotil, bylo největší romské ghetto na Slovensku, Luník v Košicích.“

Co se Honzovi Šibíkovi líbí na akci Setkání fotografů?

„Nejvíce oceňuji zájem lidí. Živit se reportážní fotografií je stále těžší, ale neubývá počet lidí, které to baví. Každá akce, která je v tom podpoří, je velmi potřebná. Proto se toho rád účastním.“

www.setkanifotografu.cz

Pořadatelé

Generální partneři

Partneři

     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace