Nový FotoAparát.cz – Články

FotoAparát.cz byl založen jako internetový fotografický časopis. Proto jsou i na novém webu stále na prvním místě. V tomto článku se podíváme, jaké články a kde na FotoAparát.cz najdete a také pár souvisejících novinek.

Články najdete hned na hlavní straně FotoAparát.cz, kde zaujímají čestné místo.

V levé části najdete nové „Fotočlánky“, v pravém sloupci pak „Fototesty“ a „Novinky“. To jsou také tři sekce, do kterých se všechny články na FotoAparát.cz dělí. A v těchto sekcích se nachází další kategorie.

Kategorie

Ve FotoTestech najdete všechny testy – tedy kritické články hodnotící fotoaparáty, objektivy, nebo třeba software.

Oproti tomu články v sekci Novinky nehodnotí. Jsou to vesměs aktuality z fotografického světa. Tato sekce je hlavně nástupcem FotoBlogu ze starého FotoAparát.cz, byť z technických důvodů staré novinky na novém webu nenajdete (ono by už z podstaty věci přenesení starých novinek ani nemělo smysl)

V sekci Fotočlánky jsou pak všechny naučné a poučné články.

Toto nové členění zpřehlednilo během let přebujelé množství kategorií původního webu a zároveň dalo více prostoru digitální fotografii a sloučilo kategorie té klasické.

Chcete-li ihned vědět o novém článku, můžete se v kterékoli sekci nebo kategorii přihlásit k odběru RSS oranžovým tlačítkem pod seznamem kategorií.

K článkům se samozřejmě dostanete i z menu. Zatímco Fototesty mají v hlavním menu samostatnou záložku, Fotočlánky a Novinky sdílí společné menu Články.

Detail článku

Detail článku není třeba příliš popisovat – hledíte na něj právě teď. Tedy jen několik užitečných drobností:

Hned pod názvem můžete u některých článků najít štítky. Fungují podobně, jako štítky u fotografií (například ve fotogalerii). Použité štítky vždy souvisí s tématem článku a kliknutím na jeden z nich se dostanete na seznam všech článků označených tímto štítkem. Štítek „Nikon Coolpix P610“ u článku TEST FOTOAPARÁTU NIKON COOLPIX P610 tak vede na seznam všech článků o tomto fotoaparátu.

V pravém sloupci najdete hned nahoře obsah článku – kliknutím přejdete přímo na příslušnou kapitolu.

Dvě tlačítka pod obsahem umožní rychlý přechod na konec stránky ke komentářům a nebo zobrazení článku ve formátu vhodném pro tisk.

Ještě o kousek níže najdete krátký profil autora článku. Vždy zde bude alespoň jméno, přes které se dostanete na profil uživatele. Nekteří výřečnější autoři zde mohou mít kromě fotografie také něco o sobě.

Následuje seznam několika posledních článků od stejného autora s odkazem na seznam kompletní, odkaz na katalogový list souvisejícího fotoaparátu, je-li nějaký, nejčtenější články a seznam dalších článků v sérii.

Série článků

Série článků jsou novinkou FotoAparát.cz. Články úzce související, nebo třeba články na pokračování (jeden takový právě čtete), mohou být sdruženy do série s vlastním názvem. Díky tomu je hned v patičce článku možné přejít na další nebo předcházející článek série, v pravém sloupci je několik posledních článků ze série a v menu „Články“ je několik sérií, do kterých přibyl v poslední době článek. Opět se tak zjednoduší navigace v množstvé článků, které na FotoAparát.cz jsou.

Příjemné počtení

Při tvorbě nového webu jsme se snažili, aby se vám články dobře četly. A to nejen na počítači, ale i na tabletech a telefonech. Pokud máte nějaký návrh, který by vám čtení ještě zpříjemnil, nebo objevíte nějakou chybku zobrazení třeba zrovna ve vašem prohlížeči nebo telefonu, určitě nám napište (třeba do komentářů pod článkem).

Také zatím omluvte relativně nevelký počet štítků u článků a nižší množství sérií. Tyto funkce jsou zcela nové, tudíž nejsou u všech článků přenesených z původního webu. Ale postupem času bude štítků i sérií přibývat.

     

Líbil se vám článek?

Pokračovat v sérii

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

Články v sérii:

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace