Olympus CAMEDIA C-730 Ultra Zoom

V listopadu 2002 bude na trh uvedena novinka Olympus Camedia C-730 Ultra Zoom. Tento nástupce velmi populární "sedmistovky" má desetinásobný optický zoom ekv. 38-380 mm při f2,8/f3,5, CCD povýšilo na 3,2 Mega a již je k dispozici slot na novou xD kartu. Cena zajímavých 22.490,- Kč

Olympus C-730 Ultra Zoom

Nový C-730 Ultra Zoom, nejvyšší z řady Ultra Zoom Camedia, vychází z typu C-700 UZ. C-730 Ultra Zoom má ale již k dispozici CCD čip o 3,2 Mpx, duální slot na xD kartu a SM kartu, trojnásobný digitální zoom, kvalitnější hledáček a další vylepšení. Tento fotoaparát si vybereme hlavně z důvodu zoomu – přenásobením desetinásobného optického zoomu třínásobným digitálním získáme 30× přiblížení. To odpovídá rozsahu 38–1140 mm! Optický zoom rozsahu 38–380 mm má světelnost f2,8-f3,5, konstruován je z 10 členů v 7 skupinách včetně dvou asférických čoček. V režimu super-makro je možné zaostřovat již od 4 cm. Tělo fotoaparátu má rozměry 107,5×76×77,5 mm při hmotnosti 310 g (bez akumulátorů a paměťových karet), na zadní stěně naleznete 3,8 cm barevnou TFT LCD obrazovku.

Olympus C-730 Ultra Zoom

CCD prvek 3,2 Mpx je již kalibrovatelný (Pixem Mapping), pro výpočty snímků je využívána technologie TruePic. Fotografie je možné ukládat do JPEG formátu (již podpora EXIF 2,2) nebo bezztrátového TIFF. Fotoaparát podporuje DPOF (Digital Print Order Format). Rozlišení elektronického hledáčku 180 tisíc pixelů je o 60% vyšší než je tomu u hledáčků dosavadních modelů řady Ultra Zoom (110 tisíc pixelů). Novinkou je také možnost využití histogramu před expozicí i následně pak u již uloženého snímku. Snímků lze při sekvenčním snímání rychlostí 1,2 snímku/s nas­nímat až 11 (v HQ režimu), případně jen 3 snímky při rychlosti 2,4 snímky/s. Fotoaparát je vybaven jedním kombinovaným slotem na dvě různá paměťová média – xD kartu a SM kartu. C-730 Ultra Zoom je prvním fotoaparátem Olympus, který je slotem na xD kartu vybaven (více o formátu xD zde).

Olympus C-730 Ultra Zoom

Přístroj je vybaven kompletní sadou manuálních režimů – priorita clony (f 2,8 až f 8), závěrky 1 – 1/1000 sekundy (s mechanickou závěrkou), plně manuální režim, vše doplněné o kreativní režimy „Krajina“, „Portrét“, „Noční scéna“, „Sport“, „Autoportrét“ a „Krajina s portrétem“. Další z funkcí je bracketing a manuální kompenzace expozice po 1/3 EV. Fotoaparát je vybaven více režimy měření expozice, ESP (Elektro Selective Pattern), bodovým a vícebodovým měřením. Cena za C-730 Ultra Zoom – zajímavých 22.490,– Kč včetně 16 MB xD karty, v současnosti je fotoaparát již k dispozici na trhu v ČR. Kompletní technické detaily viz databáze fototechniky na FotoAparátu.cz, odkaz zde.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
  • pjermakov
    pjermakov
    20.11.2002 19:46

    No, opsat tiskovou zpravu nebo data z www.olympus.cz jste zvladli vyborne. Az bude vlastni recenze s ukazkovou fotkou, rad si prectu...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (1)

Tisknout článek

Tip na článek

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů
Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů

Pro­gram pro správu a úpravu fo­tek Zo­ner Photo Stu­dio X se v pod­zimní ak­tu­a­li­zaci za­mě­řuje zejména na mo­dul Vy­vo­lat a při­náší lo­kální úpravy ba­rev, no­vou Luma křivku a více va­ri­ant úprav u jedné fotky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram