Světoznámý fotograf Robert Vano vede i fotografické kurzy

Spolu s FotoInstitut.cz a Robertem Vano jsme pro vás připravili nový workshop Vaříme a fotografujeme s Robertem Vano.
Málokdo ví, že Robert Vano není jen světoznámý módní fotograf, ale také zapálený kuchař. Na workshopu budete pod vedením mistra tvořit kulinářské speciality a současně je i fotografovat. V článku najdete rozhovor s Robertem Vano.

Robert Vano již vedl řadu workshopů ve FotoInstitut.cz, v Praze i na Šumavě, nejčastěji na téma portét nebo akt. Nyní jsme připravili novinku Vaříme a fotografujeme s Robertem Vano, workshop, kde pod vedením mistra budete vařit i fotit… a pak všechno společně sníte.

Zeptali jsme se Roberta na několik otázek právě k těmto nastávajícím akcím:

Ahoj Roberte.
Jako fotografa tě naši čtenáři určitě znají, ale jako kuchaře jistě mnozí ne. Jak jsi se dostal k vaření?

Vařit jsem začal v devatenácti, když jsem emigroval do Ameriky… to, co mi tam nejvíce chybělo, byl náš chleba. Tak mi maminka poslala recept a tam to začalo… teď už peču 54 let a to všechny možné druhy chlebů… pak se to rozrůstalo a teď vařím všechno, co mám rád… a hlavně rád vařím!

Na co se budou moci účastníci kurzu „Vaříme a fotografujeme s Robertem Vano“ těšit?
Hlavně, že kurz vaření a fotografováni bude super, protože všechno, co uvaříme, tak to vyfotíme a pak to sníme. Bude to veliká legrace :)

Vedeš i kurzy Fotografování portrétu a Fotografování aktu. Čím se vyznačuje Tvůj styl? Co se od Tebe mohou účastníci přiučit?
Já stále fotím stejným způsobem, jak jsem se to naučil od mých mistrů. Většinou denní světlo. Vždy se na focení připravím už dny předem. Udělám si předlohy, jdu se kouknout na místo focení, odkud dopadá světlo, důkladně se na to připravím… a pak to focení jde rychle. U mě trvá dlouho příprava. U běžného focení dnes většinou žádná příprava není a dlouho pak trvá focení.

Jsi také patronem 5. Šumavského FotoMaratonu 12. 9. O čem bude Tvá přednáška na této akci?
Na FotoMaratonu bych rád povídal o tom, jak se stát úspěšným fotografem. Hlavně dnes je to potřeba – u digitálu nebo v éře mobilních telefonů. Technika se sice mění, ale recept na úspěch je pořád stejný. Ale málokdo to dnes ví…

Děkujeme moc za rozhovor!

Robert Vano již vedl řadu workshopů ve FotoInstitut.cz, v Praze i na Šumavě. Více informací o kurzech na stránkách FotoInstitut.cz. O nově vypsaném kurzu Vaříme a fotografujeme s Robertem Vano najdete informaci zde.
Robert Vano je také patronem Šumavského FotoMaratonu, který se bude konat 12. září (více info na www.fotomaratony.cz).

Více informací o kurzu „Vaříme a fotografujeme s Robertem Vano“ naleznete zde­Portrét s Robertem Vano – PrahaPortrét s Robertem Vano – víkend, ŠumavaAkt s Robertem Vano – PrahaAkt s Robertem Vano – víkend, ŠumavaStránky www.fotomaratony.cz – registrace do soutěže pro slevu na startovném
     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace