Test fotoaparátu Nikon D7200

V dubnu 2013 jsme přinesli recenzi fotoaparátu Nikon D7100. V dubnu 2015, tedy přesně po dvou letech, přinášíme recenzi jeho nástupce - fotoaparátu Nikon D7200. Změny najdeme především v oblasti možnosti nastavení videa a v možnostech připojení. Ale nejen tam. Více se dočtete v testu.
Ukázkové fotografie
Pokud není napsáno jinak, jsou snímky pořízeny v maximální kvalitě jpg, ADL Auto, WB Auto, redukce šumu vypnutá.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |

![]() |
![]() |
Šum. Postupně nastavení redukce šumu: vypnutá, nízká, normální, vysoká. WB denní světlo (v obou případech). Podle mě je rozumné nenastavovat redukci šumu na maximum. Dokonce bych ji vypnul zcela. Šum není navíc u běžně užívaných hodnot (do ISO 3200) nijak výrazně rušivý.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Příslušenství, cena a závěr
O příslušenství stále platí to, co je u recenze předchozích modelů. Nejdůležitějším příslušenstvím každé zrcadlovky (nejen té digitální) jsou objektivy a výběr dobrého objektivu je mnohdy důležitější, než výběr samotného těla fotoaparátu. Objektivů však existuje spousta a pro různé účely. Naprostá většina fotografů však potřebuje především nějaký základní univerzální objektiv pro většinu běžných situací. Právě takovým objektivem je AF-S Nikkor 18–140mm f/3,5–5,6 VR, se kterým se Nikon D7200 prodává v cenově zvýhodněném setu (cena oproti součtu nižší o cca 5000 Kč). Pokud vám tedy Nikon D7200 padne do oka, rozhodně toho doporučuji využít.
Bohužel zřejmě není na českém trhu k dispozici set s objektivem Nikkor 16–85mm f/3.5–5.6G ED VR AF-S DX, který mě osobně vyhovuje krátkým ohniskem a s nímž vznikla část testových snímků.
Platí, že Nikon D7200 je plně kompatibilní se všemi objektivy s bajonetem Nikon “F“ a není omezen jen na některé typy, jako je to u nejlevnějších modelů Nikonu. D7200 funguje jak s objektivy AF (tedy s automatickým ostřením s pohonem z těla fotoaparátu), tak i s plně manuálními objektivy, včetně přenosu hodnoty clony do těla přístroje.
Podle mého názoru Nikon D7200 přináší vedle konektivity jen kosmetické změny, ale jde o příjemné inovace. V oblasti nastavení videa je změn více, všechny pozitivní a možná nejpodstatnější změnou je možnost nastavení automatické citlivosti. Na poli konektivity jde o změny zásadní, což najdete výše. Kvalita výstupu je skvělá, ovládání také.
Přečtěte si i náš přehledný článek o nejlepších zrcadlovkách, které jsou právě na trhu. Naleznete v něm zajímavé tipy a možnosti výběru, o kterých jste ani nemuseli uvažovat. Můžete se podívat i na další recenze zrcadlovek.

- Předchozí strana
- 1
- 2
- 3
- Další strana
Komentáře
Zobrazit diskusi ke článku ve fóruMne 7200 už zopár razy zmrzla a nešlo s ňou urobiť nič , ani vyp. jedine vybrať baterku, vložiť a potom zase šlape. Takže sa mi to podarilo aj natočiť a môžem ísť reklamovať.
Mám cca půl roku a maximální spokojenost. Ostrost s pevným sklem po převodu z RAW je fascinující ...
Vybíral jsem i dle recenzí v zahraničí a nelituji, neměnil bych ...
:-)
Můžu jen doporučit měl jsem Canon 77d přešel jsem na D7200 a je to opravdu trochu jinde hlavně šum dále super rychlý autofokus hodně možností nastavení jako třeba autoISO v manuálním režimu pak průběžné ostření na palec opravdu skvělý stroj...
"Můžu jen doporučit měl jsem Canon 77d přešel jsem na D7200 a je to opravdu..." - zobrazit celý komentář
To je dobře. Určitě není špatnej. Ale moc nechápu takovej příspěvek po třech letech
A co jako nechápeš pořád se prodává a je dobrý .... třeba má taky někdo Canona a chce přejít....
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.