Zpráva z 1. Pražského FotoMaratonu 2013

V ulicích Prahy se v sobotu 8. června uskutečnila unikátní fotografická soutěž – první ročník Pražského FotoMaratonu. V článku najdete krátkou reportáž z akce, kterou pořádal FotoAparát.cz, FotoInstitut.cz a Centrum FotoŠkoda. Přiloženy jsou vítězné fotografie i kompletní pořadí všech soutěžících.

V ulicích Prahy se v sobotu 8. června uskutečnila unikátní fotografická soutěž – první ročník Pražského FotoMaratonu. Soutěž byla odstartována v půl jedenácté přetržením pásky v Centru FotoŠkoda a následovalo vyhlášení témat: 1.Historie, 2. Mládí, 3. Proud, 4. Zkáza, 5. Ruce a 6. Rytmus. Dorazilo více než dvě stě příznivců fotografie, kteří museli během pěti hodin nafotit šest snímků, a to v zadaném pořadí. Mezi soutěžícími byli jak profesionálové či amatéři, tak i dvojice nebo celé rodiny. Soutěž často spojili s výletem do Prahy.

Série šesti soutěžních fotografií se odevzdávala v KC Zahrada na Chodově přímo z karty, bez úprav. FotoMaraton tak opravdu prověřil schopnosti účastníků. Někteří prozradili, že ušli téměř deset kilometrů. Důležité bylo nejen dobře fotografovat, ale i strategicky plánovat. Vítězi se pak stali ti, jejichž snímky získaly v součtu od komise nejvyšší počet bodů. V komisi zasedli fotografové a zástupci pořadatelů a partnerů: Jan Šibík, Rostislav Stach, Helena Macenauerová, Miroslav Janda, Jan Ometák a Jan Jílek.

Vítězné fotografie najdete zde.

Předností 1. Pražského FotoMaratonu bylo vyhlášení vítězů týž den večer. Před plným sálem KC Zahrada na pražském Chodově, kde byl cíl FotoMaratonu, byly slavnostně odhaleny fotografie 10 vítězů. Napětí bylo velké, protože se soutěžilo o lákavé ceny. Vítěz získal bezzrcadlovku Samsung NX300, další místa pak monitor EIZO, kompaktní fotoaparát Samsung, fotobatoh Tamrac, software ZPS 15, předplatné časopisů Digitální FotoMagazín a Koktejl, knihy od Zoner Press. Každý obdržel navíc poukázku na fotoslužby v Centru FotoŠkoda a na kurzy FotoInstitut.cz.

Vítězem 1. Pražského FotoMaratonu se stal Šimon Jiráček se startovním číslem 105. Zaujal především fotografiemi využívající techniku multiexpozice, ale i neotřelým viděním témat. Cenu poroty, tablet Samsung, za nejlepší jednotlivý snímek získala Michaela Pfeifferová.

Vítězné fotografie Brněnského Fotomaratonu najdete zde.

Informace o dalších FotoMaratonech najdete na webu projektu www.fotomaratony.cz nebo na Facebooku FotoMaratony.

Vítězové 1. Pražského FotoMaratonu a jejich fotografie

<theader> </theader>
umístění jméno startovní číslo
1. Šimon Jiráček 105
2. Kristýna Slaninová 10
3. Marek Dítě 31
4. Vojtěch Brázda 59
5. Martin Jílek 12
6. Michal Jedlička 104
7. Martin Čurda 1
8. Petr Schiller 15
9. Štěpán Černý 66
10. Helena Balajová 100
cena poroty Michaela Pfeifferová 21

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8
Jak vybrat objektiv:  f/4 nebo f/2,8

Mezi se­to­vými zo­o­mo­vými ob­jek­tivy pro za­čí­na­jící fo­to­grafy a pro­fe­si­o­nál­ními ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/2,8 v ce­lém roz­sahu leží zo­o­mové ob­jek­tivy ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/4 rov­něž v ce­lém roz­sahu. Jsou lehčí a lev­nější. Není to pří­liš velký kom­pro­mis?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram