Zpráva z Letní školy digitální fotografie 2012 na Šumavě

V srpnu pořádal FotoAparát.cz a FotoInstitut.cz v Domě fotografů v Kašperských Horách na Šumavě Letní školu digitální fotografie pro studenty - letní "tábor" pro všechny středoškoláky, které baví fotografování, a kteří se v něm chtějí zdokonalit. LŠDF je tradiční letní akcí a letos se konala ve čtyřech týdnech. Novinkou bylo, že kromě obyklé letní školy probíhala také LŠDF 2 s novými tématy pro studenty, kteří již základy fotografování zvládají.

První letošní Letní škola digitální fotografie začala poslední červencový víkend a po čtyři následující týdny – téměř celý srpen – byl Dům fotografů v Kašperských Horách na Šumavě, kde se LŠDF konala, obsazen mladými fotografy. V Domě fotografů, kde se v průběhu roku konají šumavské kurzy FotoInstitut.cz, je všechno potřebné vybavení včetně učebny a fotoateliéru. Zároveň je přímo v domě fotografů ubytování, a proto nic neruší tvůrčí atmosféru.

Na každém běhu LŠDF bylo jen kolem 16 fotografů. V takovém počtu se již všichni lehce spřátelí a inspirace pak proudí sama. I výuka fotografie, která je samotnou podstatou Letní školy, může být více individuální a lépe přizpůsobená znalostem studentů. Plně jsme tak zužitkovali zkušenosti z kurzů FotoInstitut.cz a LŠDF je plnohodnotným fotografickým workshopem.

A co se studenti na LŠDF naučili? Ti, kteří s fotografováním teprve začínali, se naučili plně využívat svůj fotoaparát a dozvěděli se mnoho tipů pro poutavější fotografii v kompozičních cvičeních. Všichni si pak vyzkoušeli různá fotografická témata od krajiny, přes architekturu až po portréty. Došlo i na méně obvyklé fotografické postupy při práci s časem ve fotografii. Studenti kteří přijeli na LŠDF 2 a základy již ovládali si pak vyzkoušeli i okrajové, ale o to zajímavější oblasti fotografie – například luminografii nebo fotografování hvězdné oblohy. Pro mnohé byla velkým zážitkem práce v profesionálním fotografickém studiu Domu fotografů.

Z LŠDF nikdo neodjel s prázdnou. Kromě mnoha cenných nových znalostí a zkušeností ve fotografii si každý za studentů odvezl několik svých nejlepších fotografií vytištěných. Každému studentovi tak na Letní školu digitální fotografie zůstane několik pěkných upomínek. Fotografie studentů z LŠDF si může prohlédnout v albu Letní škola digitální fotografie 2012 na Facebooku. Vybrané snímky budou také na výstavě FotoAkademie v exkluzivních prostorách na Staroměstské radnici v Praze od 3. do 16.9.2012 – vstupné dobrovolné.

Tvůrčí atmosféra LŠDF byla letos úžasná, už teď těšíme, až se zase za rok setkáme s dalšími nadšenými mladými fotografy a pomůžeme jim poodhalit tajemství fotografie. Do té doby přejeme všem Dobré světlo.

A pokud jste studenty SŠ, nebo máte doma studenta který by chtěl na Letní školu jet v létě 2013, sledujte web www.fotoinstitut.cz, kde brzy vypíšeme termíny LŠDF na další rok!

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace