• Tomáš Rak tomatito
    Tomáš Rak tomatito
    10.08.2009 13:35

    myslim si ze velmi nekvalitny vystup//jak z mobilu..hm..s tymi kompaktami to ide zufalo dole vodou..

  • Martin Peč
    Martin Peč
    10.08.2009 17:09

    ...takový rozsah ohnisek a 12mega na pidičipu nemůže přinést nic dobrého ...zrovna včera jsem si prohlížel (známý si pořídil) a pohrál s Canonem PowerShot SX1 IS a potvrdilo se mi, že dotyčný vlastně vůbec neví, proč si koupil zrovna takový přístroj, prostě dost mega a dost zoom :o) ...kompakt by se měl "ztratit" v kapse, toť můj názor

  • oldabasak
    oldabasak
    10.08.2009 18:23

    Tak to je teda bída.Obraz jak z mobilu.Už by konečně mohlo konstruktéry přestat bavit vymýšlet takové a jím podobné křápi a konečně se soustředit na kvalitu.Vždyť by stačilo 6-7 Mpx na čipu 1/1,6" a ohnisko 26-208mm(EQ35m)a světelnost 2,8-4.Při dnešních možnostech by s toho musel být hodně dobrý obraz i na 400ISO,v pohodě pro tisk A4.Tady to není hezké ani na 100ISO.
    Před týdnem jsem koupil Fujifinepix F100fd a byl jsem opravdu mile překvapen kvalitou snímků,které jsou "samozřejmě v kategorii kompaktů" velmi kvalitní i na vyšší ISO,pro pohlednicový 10x15cm je i ISO 800 bez problému.
    Za sebe říkám tento Nikon je ostuda firmy...

  • Tomáš Rak tomatito
    Tomáš Rak tomatito
    10.08.2009 20:31

    suhlasim je to ostuda..ja mam canon IXUS 90 IS ...to je ozaj kompakt do vrecka..malicky prijemny, ma IS a na svoju velkost foti velmi slusne, trocha lepsie ako mobil :D ale naozaj je to slusne na taky pidikompakt..tieto superzoomy to su fotky akoze nasypany farebny piesok aj pri iso 64..zufalstvo sa pozerat..

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    10.08.2009 22:20

    Hlavně se, pánové, nezapomeňte pochválit, jak jste skvěle nakoupili... :-)))

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    11.08.2009 08:13

    Ukázky mi k tomuto typu aparátu špatné nepřipadají. A objektiv na širším konci podstatně méně soudkuje než třeba 28-200 u Minolty KMA200.
    Musí se to ale hodnotit přiměřeně typu aparátu, tzn. prozkoumávat výřezy na velikém monitoru, čemuž by v praxi odpovídaly metrové plachty, a pak z tohoto vynášet nějaké zásadní soudy, to nemá význam.
    Lepší by bylo skutečně provést finální výtisky třeba 15x22, a porovnávat tyto místo pohledů na monitoru. Bylo by to dražší, ale v praxi použitelnější.
    PL

  • David Lukáš 1
    David Lukáš 1
    11.08.2009 13:24

    Existuje skutečně velká skupina lidí, která foto technice absolutně nerozumí a vybítá foťák podle velikosti zoomu a počtu megapixelů. Pokud je taková poptávka, byl by výrobce hloupý, kdyby podobný přístroj nenabízel a neukousnul tím kus trhu..Fajnšmekr si samozřejmě u Nikonu vybere jinak...

  • Fotograf 59
    Fotograf 59
    12.08.2009 23:18

    Tak tomu rikam masakr! :o) http://www.fotoaparat.cz/images/0305/030537_full.jpg podivejte se na stromy vlevo uprostred - to je jak pocitacova textura :o)) Dlouho jsem encetl recenze na kompakty a doufal, ze kvalita jde nahoru, ale opak je asi pravdou. Mamky stary Panasonic za 3000,- kresli po celem obrazu jedna basen (asi jako FZ-5)

  • Jiří Novotný 1
    Jiří Novotný 1
    25.08.2009 18:02

    To je fotoaparát pro laiky. Fotografie připomínají kvalitou digitální fotoaparáty firmy Kodak. Bez RAWu je to k ničemu. Marketing opět zvítězil. Za 11 000 Kč máte Nikon D60 se záklaďákem nebo i zrcadlovky od Olympusu.

  • jezour
    jezour
    17.11.2009 14:59

    Nezapomeňte také pánové na jedno přísloví, které jste už aspoň jednou napsali - jenom foťák fotografa nedělá! Musíte se s foťákem naučit fotit!
    Nezapomeňte také na ty, kteří do zrcadlovek a jejich vybavení investovat nechtějí. Raději zamíří k takovýmto foťákům, které pro ně nabízí mnohem více.
    A znám i několik lidí, kteří i s takovým kompaktem dokážou strčit do kapsy i ty "profesionály" se sebelepší zrcadlovkou!

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse