FotoAparát.cz FotoInstitut.cz FotoAkademie.cz Setkání fotografů Centrum FotoŠkoda: digitální fotoaparáty objektivy blesky stativy fotokniha fotoobrazy

Přihlásit se

Registrovat uživatele

Zapomněli jste své heslo?

Staňte se fanouškem FotoAparat.cz na Facebooku
Google  • Asociace profesionálních fotografů
  • EIZO
  • TOPlist

Test fotoaparátu FujiFilm X-T1

14.4.2014 8:00 Jakub Súkeník, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu FujiFilm X-T1

Bezzrcadlovky Fujifilm se již dostaly do podvědomí fotografické obce svým designem i výkonem. To první je retro, to druhé bývá naopak dokonale aktuální. Zatím oslovovaly hlavně milovníky „dálkoměrného“ designu, nyní se výrobce pustil do přístroje „á la zrcadlovka“. Podíváme se na něj blíže.

Komentáře (3)

Celý článek...

Přehled „bezzrcadlovek“ základní a nižší střední třídy

9.4.2014 11:30 Jakub Súkeník, FotoRádce - Fotoaparáty

Přehled „bezzrcadlovek“ základní a nižší střední třídy

Velikostí kompakt, kvalitou výstupu zrcadlovka. Pro velkou část uživatelů je něco takového splněný sen. Není to tak dlouho, co se splnil v podobě kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy, a už si tento segment stihl ukousnout nezanedbatelnou část trhu. Jaké výhody (či snad nevýhody) tyto fotoaparáty přinášejí? Dozvíte se v našem článku, zároveň můžete využít odkazů na Centrum FotoŠkoda pro více informací i nákup

Komentáře (8)

Celý článek...

Střípky z fotoexpedice Manaslu 2013

7.4.2014 8:00 Miroslav Krupka, FotoWorkshopy - Zahraniční

Střípky z fotoexpedice Manaslu 2013

Nepál je určitě nejznámější díky Himálajskému masivu táhnoucímu se podél severní hranice s Tibetem. Je to však také země s unikátní směsicí náboženských a kulturních etnik. Návštěvníkům - fotografům tak nabízí nejen úžasné krajinářské a přírodní náměty, ale i kulturní a architektonické skvosty, nezřídka zapsané na seznamu Unesco jako světové kulturní dědictví. Naše 3 týdenní fotografická expedice Manaslu 2013 tak měla od začátku jasno, že plán nebude úzce zaměřen jen na krajinářskou fotografii.

Celý článek...

Rozhovor s vítězem soutěže Nikon na téma "Vzdálenost"

3.4.2014 8:00 Vlastimil Uhlíř, FotoRozhovory - FotoSoutěže

Rozhovor s vítězem soutěže Nikon na téma "Vzdálenost"

Od září do dubna probíhá na stránkách FotoAparát.cz čtyřkolová „fotosoutěž s NIKONem“, které se mohou zúčastnit všichni registrovaní čtenáři FotoAparát.cz a návštěvníci FotoGalerie. Ti, kteří by chtěli své fotografie přihlásit do zbývajícího kola s tématem „svoboda“, mají stále možnost. V tomto článku vám přinášíme rozhovory s vítězem třetího kola.

Komentáře (10)

Celý článek...

Digitální foto č. 126 – březen 2014

31.3.2014 23:59 PR, FotoAktuality - Časopisy

Digitální foto č. 126 – březen 2014

Pouliční reportážní fotografie prožívá velký boom, méně zkušeným uživatelům ale může tento žánr připadat hodně náročný. Žádný strach, v hlavním tématu poradíme, jak začít a kde hledat inspiraci… Dlouhé předjarní noci nabízí ideální podmínky na fotografické experimenty. Tentokrát jsme se zaměřili na světelné čáry jako na důležitý prvek městské krajiny… V dalším díle našeho seriálu pro začínající fotografy představujeme pár rad a doporučených způsobů, jak se postarat o ostré fotografie bez dalších úprav v počítači…

Celý článek...

Staré objektivy na nových digitálních tělech III. aneb Ruční ostření

31.3.2014 8:00 Jakub Súkeník, FotoRádce - Objektivy

Staré objektivy na nových digitálních tělech III. aneb Ruční ostření

V minulých dvou dílech jsme se podívali na manuální objektivy z pohledu kompatibility a obrazových vlastností. Nyní je na čase přiblížit si praktickou stránku věci a říci si něco o samotném jejich používání. Řeč bude o technikách manuálního ostření.

Komentáře (2)

Celý článek...

Zpracování tématu "Street foto"

27.3.2014 8:00 Kamil Varga, FotoRádce - Teorie fotografie

Zpracování tématu "Street foto"

Březnové téma našeho seriálu Okem profesionála mělo téma "Street foto". Jak se autoři fotografií s touto tématikou "poprali" a kdo zvítězil? Dočtete se v tomto článku Kamila Vargy, který snímky hodnotil.

Zároveň připomínáme, že téma na březen je "Snídaně"

Komentáře (13)

Celý článek...

Test fotoaparátu Pentax K-3

24.3.2014 8:00 Jakub Súkeník, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu Pentax K-3

Nový nejvyšší model APS-C řady Pentaxu (vyvinutý již pod křídly Ricohu), navazující na řadu K-5/K-5II/K-5IIs je v něčem evolucí, v něčem revolucí. Přístroj, který má ambice oslovit nejen stávající „Pentaxáky“, ale mnohem větší portfolio uživatelů. Může se mu to podařit? Snad napoví naše recenze!

Komentáře (4)

Celý článek...

Helgoland - ostrov tuleňů a terejů

21.3.2014 8:00 Václav Markvart, FotoWorkshopy - Zahraniční

Helgoland - ostrov tuleňů a terejů

Helgoland, ostrov terejů a tuleňů na dosah. "Již delší dobu jsem si říkal, že bych se tam rád podíval a pokud bude štěstí i nějakého toho krásného ptáka vyfotil..." V článku najdete krásné fotografie a rady Vaška Markvarta, účastníka naší Fotoexpedice Helgoland 2013.

Komentáře (1)

Celý článek...

Test fotoaparátu Sony RX10

18.3.2014 8:00 Karel Omes, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu Sony RX10

V dnešním testu se podíváme na tak trochu jiný kompakt, řekl bych kompakt pro náročné. Sony není jediný výrobce, který podobný kompaktní fotoaparát představil, nedávno jsem testoval podobný model od Olympusu - Stylus 1, kompakt s pevnou světelností 2,8 v celém rozsahu, kterou má i dnešní testovaný fotoaparát od Sony s názvem RX-10. Z názvu je patrné, že patří do vyšší třídy Sony kompaktů, jako RX1 a RX100. Podívejme se na něj podrobněji.

Komentáře (2)

Celý článek...

Velká kniha stylů portrétní fotografie

17.3.2014 8:00 Milan Hospodka , FotoRádce - Knižní tipy

Velká kniha stylů portrétní fotografie

Portrét, jako jedno z nejoblíbenějších témat už od dob daguerrotypie, si zasluhuje pozornost i od tvůrců fotografických publikací. A zasloužené pozornosti se portrétům také dostává. Do rukou se vám mohou dostat knihy úzce specializované i velmi obecné a výběr není jednoduchý, pokusím se ho trochu usnadnit a to tipem na publikaci, která mapuje portréty od klasických až po reportážní.

Komentáře (1)

Celý článek...

Recenze Fujifilm FinePix X100s

13.3.2014 9:45 Jakub Súkeník, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Recenze Fujifilm FinePix X100s

Fujifilm připravil nástupce svého dobře známého modelu X100, který první přinesl přísný „retro“ design a hybridní opticko-elektronický hledáček. Model s označením „s“ zachovává všechno, co se líbilo na předchozím modelu, nabízí nový snímač a další vylepšení. Jaký je?

Komentáře (5)

Celý článek...

Zpráva z březnového Setkání Fotografů 2014

12.3.2014 9:45 Jakub Súkeník, FotoAktuality - Výstavy

Zpráva z březnového Setkání Fotografů 2014

Tuto sobotu 8. března se konalo 20. Setkání fotografů - fotofestival pro každého, kdo rád fotí. Tentokrát s podtextem „kulinářské fotografování“. Pod vedením profesionála Roberta Vano se fotografovaly italské speciality mistra kuchaře M. A. Russo. Mohli jste zde navštívit mnohé workshopy nebo přednášky.

Celý článek...

Rozhovor s Robertem Vano

10.3.2014 8:00 Ruben Lang, FotoRozhovory - Fotografové

Rozhovor s Robertem Vano

S Robertem Vano jsme se sešli u příležitosti příprav na Setkání fotografů, v jednom z mála těch letošních zimních dnů, kdy byla Praha aspoň trochu zasněžená. Nenechal jsem si ujít příležitosti, abych se mistra nezeptal na jeho fotografické začátky, techniku a nakonec jsem získal i odpověď na otázku, na kterou se ho ještě nikdo nikdy nezeptal.

Celý článek...

Program Setkání fotografů 8.3.2014 v Praze

6.3.2014 14:00 Jan Dobrovodský, FotoAktuality - Kulturní přehledy

Program Setkání fotografů 8.3.2014 v Praze

Již pozítří v sobotu 8. března 2014 se uskuteční jubilejní 20-té Setkání fotografů, které pro vás připravil FotoAparát.cz v Praze. Den plný fotografování pro každého. V článku najdete kompletní program FOTOpřednášek, FOTOworkshopů, FOTOporaden a dalších akcí. Exkluzivně zde bude kulinářská fotografie s Italem a Robertem Vano. Pro slevu 100Kč na vstupném je potřeba se registrovat.

Celý článek...

Staré objektivy na nových digitálních tělech II.

3.3.2014 8:00 Jakub Súkeník, FotoRádce - Objektivy

Staré objektivy na nových digitálních tělech II.

V prvním díle našeho seriálu jsme se věnovali problematice digitálních fotoaparátů a jejich kompatibility se starými skly. V druhé části článku si přiblížíme, proč a jestli vůbec takové manuální objektivy na svůj digitální fotoaparát montovat, co nám to umožní a co naopak ne.

Komentáře (25)

Celý článek...

Zpracování tématu "Luminografie"

27.2.2014 8:00 Kamil Varga, FotoRádce - Teorie fotografie

Zpracování tématu "Luminografie"

Lednové téma oblíbeného seriálu "Okem profesionála" mělo název "Luminografie". Tentokrát bylo hodně složité najít vítěze. V článku najdete zhodnocení došlých fotografií od profesionálního fotografa Kamila Vargy.

Celý článek...

Test Sony Alfa 7

24.2.2014 8:00 Karel Omes, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Sony Alfa 7

V minulém testu jsem vám představil základní a nejlevnější bezzrcadlovku z nové řady ILCE fotoaparátů (Interchangeable Lens Camera E-mount) Sony. V dnešní recenzi se podíváme na opačný konec řady, kde je fotoaparát s velmi netradičním designem a snímačem full-frame formátu. Je jím nová Sony A7 a to hned ve dvou provedeních. Jedna s 24MPix čipem a druhá s 36 MPix čipem. My se podíváme na tu první z nich, Sony A7.

Komentáře (12)

Celý článek...

Digitální foto č. 125 – únor 2014

23.2.2014 8:00 PR, FotoAktuality - Časopisy

Digitální foto č. 125 – únor 2014

V únorovém čísle se dozvíte jak pracovat s formátem RAW. Špičkový profesionál David Clapp se s Vámi podělí o postupy a zkratky, které on sám používá, jak získat živé snímky plné drobných detailů. V dalších článcích se dozvíte, jak kreativně pracovat s kompozicí, jak využít ultrafialové lampy k vytváření působivých portrétů či jak fotografovat světelné stopy na obloze… V hlavním rozhovoru představíme oceňovanou fotoreportérku Bénédicte Kurzenovou a oficiálního fotografa NFL (nejvyšší ligy amerického fotbalu) Bena Liebenberga.

Celý článek...

Přehled zrcadlovek základní a nižší střední třídy

21.2.2014 8:00 Jakub Súkeník, FotoRádce - Fotoaparáty

Přehled zrcadlovek základní a nižší střední třídy

Nejlevnější modely DSLR nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu a patří mezi nejoblíbenější typy fotoaparátů zejména mezi nadšenými amatéry. Následující článek by měl zájemci o tuto třídu přístrojů poskytnout přehled o současné situaci na trhu a seznámit ho s vlastnostmi jednotlivých modelů.

Celý článek...

Canon EOS 600D
CANON EOS 600D SET
+ EF-S 18-55 IS
+ SDHC 16GB
+ Adobe PS Elements 12
+ Pojištění na 1 rok
12.490 Kč

www.fotoskoda.cz

kalibrace
Fomei - studiové vybavení