FotoAparát.cz FotoInstitut.cz FotoAkademie.cz Setkání fotografů Centrum FotoŠkoda: digitální fotoaparáty objektivy blesky stativy fotokniha fotoobrazy

Přihlásit se

Registrovat uživatele

Zapomněli jste své heslo?

Staňte se fanouškem FotoAparat.cz na Facebooku
Google  • Asociace profesionálních fotografů
  • EIZO
  • TOPlist

Test fotoaparátu FujiFilm XQ1

22.4.2014 10:00 Jakub Súkeník, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu FujiFilm XQ1

Testu jsme tentokrát podrobili jednoho zástupce tzv. pokročilých kompaktů. Ty nabízejí mnoho funkcí pro náročného uživatele v kompaktním balení, a proto si stále drží oblibu. Tento model bude jistě pro mnoho lidí zajímavý – pokud k nim patříte i vy, přečtěte si následující recenzi. Pokud si myslíte, že k nim nepatříte, přečtěte si ji i tak, protože vás třeba přesvědčí o opaku.

Celý článek...

Test fotoaparátu FujiFilm X-T1

14.4.2014 8:00 Jakub Súkeník, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu FujiFilm X-T1

Bezzrcadlovky Fujifilm se již dostaly do podvědomí fotografické obce svým designem i výkonem. To první je retro, to druhé bývá naopak dokonale aktuální. Zatím oslovovaly hlavně milovníky „dálkoměrného“ designu, nyní se výrobce pustil do přístroje „á la zrcadlovka“. Podíváme se na něj blíže.

Komentáře (3)

Celý článek...

Test fotoaparátu Pentax K-3

24.3.2014 8:00 Jakub Súkeník, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu Pentax K-3

Nový nejvyšší model APS-C řady Pentaxu (vyvinutý již pod křídly Ricohu), navazující na řadu K-5/K-5II/K-5IIs je v něčem evolucí, v něčem revolucí. Přístroj, který má ambice oslovit nejen stávající „Pentaxáky“, ale mnohem větší portfolio uživatelů. Může se mu to podařit? Snad napoví naše recenze!

Komentáře (4)

Celý článek...

Test fotoaparátu Sony RX10

18.3.2014 8:00 Karel Omes, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu Sony RX10

V dnešním testu se podíváme na tak trochu jiný kompakt, řekl bych kompakt pro náročné. Sony není jediný výrobce, který podobný kompaktní fotoaparát představil, nedávno jsem testoval podobný model od Olympusu - Stylus 1, kompakt s pevnou světelností 2,8 v celém rozsahu, kterou má i dnešní testovaný fotoaparát od Sony s názvem RX-10. Z názvu je patrné, že patří do vyšší třídy Sony kompaktů, jako RX1 a RX100. Podívejme se na něj podrobněji.

Komentáře (2)

Celý článek...

Recenze Fujifilm FinePix X100s

13.3.2014 9:45 Jakub Súkeník, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Recenze Fujifilm FinePix X100s

Fujifilm připravil nástupce svého dobře známého modelu X100, který první přinesl přísný „retro“ design a hybridní opticko-elektronický hledáček. Model s označením „s“ zachovává všechno, co se líbilo na předchozím modelu, nabízí nový snímač a další vylepšení. Jaký je?

Komentáře (5)

Celý článek...

Test Sony Alfa 7

24.2.2014 8:00 Karel Omes, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Sony Alfa 7

V minulém testu jsem vám představil základní a nejlevnější bezzrcadlovku z nové řady ILCE fotoaparátů (Interchangeable Lens Camera E-mount) Sony. V dnešní recenzi se podíváme na opačný konec řady, kde je fotoaparát s velmi netradičním designem a snímačem full-frame formátu. Je jím nová Sony A7 a to hned ve dvou provedeních. Jedna s 24MPix čipem a druhá s 36 MPix čipem. My se podíváme na tu první z nich, Sony A7.

Komentáře (12)

Celý článek...

Test zrcadlovky Nikon D3300

17.2.2014 8:00 Jan Dobrovodský, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test zrcadlovky Nikon D3300

Nová amatérská zrcadlovka s Nikon D3300 se od svého předchůdce D3200 na první pohled příliš neliší. I papírově jsou si oba modely velmi podobné. Rozdíly naleznete až při detailním pohledu a inovace jsou podobné jako u všech v poslední době představených Nikon DSLR.

Celý článek...

Test bezzrcadlovky Sony A5000

5.2.2014 12:00 Jan Dobrovodský, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test bezzrcadlovky Sony A5000

Ještě nedávno byla černá černá, bílá bílá, Alfa byla zrcadlovka a NEX bezzrcadlovka... a pak se vše nějak zamotalo. V dnešním testu se podíváme na nový přírůstek do řady bezzrcadlovek Sony. Model A5000 není, jak by se zdálo z názvu, zrcadlovka ani SLT, ale právě bezzrcadlovka. A je dokonce menší než mnohý NEX.

Komentáře (2)

Celý článek...

Test fotoaparátu Fujifilm X-M1

27.1.2014 8:00 Petr Koritina, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu Fujifilm X-M1

Fujifilm obohatil trh o další model. Je jím Fujifilm X-M1. Jde o zástupce stále populárnější řady bezzrcadlovek, které mají své nesporné výhody, ale také nevýhody. Jak dopadl v redakčním testu, se dočtete v následujícím článku.

Celý článek...

Test fotoaparátu Nikon D5300

6.1.2014 8:00 Petr Koritina, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu Nikon D5300

Nikon D5300. Další přírůstek do rodinky zrcadlovek firmy Nikon přináší drobná vylepšení a pro někoho i převratné doplňky. Je to například přítomnost integrovaného GPS čipu. Více se dočtete v redakčním testu.

Komentáře (2)

Celý článek...

Test Sony Alfa A3000

23.12.2013 8:00 Karel Omes, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Sony Alfa A3000

Dnes se podíváme na novinku tak trochu designem připomínající zrcadlovku, ale to jen na první pohled. Jedná se totiž o v poslední době velmi módní záležitost a to kompakt s výměnnými objektivy. V případě Sony je to přírůstek do řady NEX s bajonetem E-mount, kde se rychle rozrůstá jak počet objektivů s tímto bajonetem, tak i počet kompaktních těl, které však dosud měly velmi společný design. Nová Alfa 3000 nebo ILCE 3000 je tak první výjimkou.

Komentáře (6)

Celý článek...

Test fotoaparátu Olympus Stylus 1

16.12.2013 8:00 Karel Omes, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test fotoaparátu Olympus Stylus 1

Skoro bych řekl, že dnes je pokračování předchozího testu Olympusu E-M1. Alespoň to tak na první pohled vypadá, když se vám do rukou dostane nový kompakt Olympus Stylus1, který svůj retro design a výraznou podobnost s E-M1 nezapře. Vypadá skoro jako E-M1 bez objektivu. A jak to tedy se Stylusem 1 je, co umí a v čem jsou jeho přednosti, se podíváme v dnešním testu.

Komentáře (8)

Celý článek...

Test Fujifilm X-E2

9.12.2013 8:00 Jan Dobrovodský, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Fujifilm X-E2

Nová bezzrcadlovka od Fujifilm kombinuje pro řadu X typický "retro" design a moderní technologie. V přístroji, který navenek vypadá jako klasická kovová cihlička, najdete například snímač APS-C s fázovou detekcí AF. Jak X-E2 fotí a jak se s ním fotí se dočtete v testu.

Komentáře (3)

Celý článek...

Užitečné Android aplikace pro fotografy

2.12.2013 8:00 Jan Dobrovodský, FotoTest - Software

Užitečné Android aplikace pro fotografy

Pokud to s fotografováním myslíte vážně a záleží vám na výsledné fotografii, můžete se dostat do situace, kdy nechcete (nebo nemůžete) i přes použití digitálního fotoaparátu jen tak bezhlavě cvakat a doufat, že "to nějak vyjde" – zkrátka potřebujete si fotoaparát nastavit co nejlépe předem. V článku najdete tipy na několik užitečných aplikací pro telefony a tablety s Androidem, které jsou zdarma a s nastavením pomohou.

Komentáře (4)

Celý článek...

Test Olympus OM-D E-M1

25.11.2013 8:00 Karel Omes, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Olympus OM-D E-M1

V dnešním testu se podíváme na tak trochu zvláštní zrcadlovku, pokud jí tak lze nazvat. Je totiž výrazně menší než jakákoliv jiná DSLR, a to protože má použitý bajonet z typové řady fotoaparátů, které jsou zařazeny do kategorie kompaktů s výměnnými objektivy. Rozhodně to však neznamená, že by se jednalo o kompakt. Jak to dopadlo se podívejte v následujícím testu.

Komentáře (13)

Celý článek...

Test Lytro – fotoaparát, který nemusí ostřit

11.11.2013 8:00 Jan Dobrovodský, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Lytro – fotoaparát, který nemusí ostřit

I u nás se před nedávnem začalo prodávat Lytro. Tento "revoluční" fotoaparát si zakládá na tom, že nemusíte ostřit. Snímek prostě vyfotíte, a kam zaostříte, to si vyberete až v počítači. Jak ale Lytro funguje v praxi? Dočtete se v testu.

Komentáře (5)

Celý článek...

Test Nikon 1 AW1 - bezzrcadlovka pod vodu

4.11.2013 8:00 Petr Koritina, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Nikon 1 AW1 - bezzrcadlovka pod vodu

Podvodní fotoaparáty jsou na trhu již poměrně dlouho dobu. Ovšem bezzrcadlovka, tedy fotoaparát s výměnným objektivem a podvodní? Nikon 1 AW1 takový je. Je to plnokrevný odolný fotoaparát a vydrží opravdu hodně. Na fototest se podívejte dále v článku.

Komentáře (3)

Celý článek...

Test Samsung Galaxy S4 Zoom - konečně fotomobil?

28.10.2013 8:00 Jan Dobrovodský, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Samsung Galaxy S4 Zoom - konečně fotomobil?

Po dlouhém oťukávání a postupném přibližování se konečně fotoaparát spojil s telefonem. A výsledkem je Samsung Galaxy S4 Zoom - telefon s fotoaparátem, nikoli fotoaparát s telefonem. I z názvu jasně vyplývá, že se jedná o zoomující telefon, ale právě jeho fotografická část nás bude zajímat nejvíce.

Komentáře (5)

Celý článek...

Test kvality obrazu Canon 5D Mark III vs. Nikon D800

18.10.2013 10:00 Andrej Macenauer, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test kvality obrazu Canon 5D Mark III vs. Nikon D800

Marketingová oddělení stále přemýšlejí jak na nás fotografy. Nikon v případě D800 hovoří o středoformátu díky nejvyššímu rozlišení ve své třídě 36,3 MPix. Canon zase o cestě za tmou kde prodává potlačení obrazového šumu při vysokých hodnotách ISO. Otestoval jsem chování senzorů Nikon D800 a Canon 5D Mark III na silně kontrastní scéně. Zároveň předkládám i můj názor, kde jsou výhody a nevýhody rozdílných přístupů Canonu a Nikonu k rozlišení.

Komentáře (5)

Celý článek...

Test Canon EOS 70D

14.10.2013 8:00 Jan Dobrovodský, FotoTest - Fotoaparáty digitální

Test Canon EOS 70D

AF fázovou detekcí na snímači si u Canonu odbyl svou premiéru v amatérské řadě, objevil se v unikátní 100D, a v DSLR Canon EOS 70D se dostal i do střední třídy. Novinka nabídne ale ještě něco navíc – 19 bodů AF s možností precizního nastavení a wifi. Ohrozí pozici o třídu vyššího modelu 7D?

Komentáře (10)

Celý článek...

kalibrace
Fomei - studiové vybavení