FotoAparát.cz FotoInstitut.cz FotoAkademie.cz Setkání fotografů Centrum FotoŠkoda: digitální fotoaparáty objektivy blesky stativy FotoKnihy FotoObrazy

Přihlásit se

Registrovat uživatele

Zapomněli jste své heslo?

Staňte se fanouškem FotoAparat.cz na Facebooku
Google  • Asociace profesionálních fotografů
  • EIZO
  • TOPlist

Bavorský les, ZOO pro fotografy

22.12.2008 8:00 Ondřej Prosický, FotoVýlety - Ostatní

Bavorský les, ZOO pro fotografy

V Evropě není mnoho míst, kde můžete poměrně pohodlně, bez nutnosti velkých příprav, pořídit snímky nejznámějších evropských šelem - medvěda, vlka a rysa. Navíc tak, že běžný divák z fotografie nepozná, že není z volné přírody. Asi jediným známějším je zvířecí park Bavorský les (Tierpark Bayerischer Wald), který se nachází na německé straně Šumavy, nedaleko hranic s Českem. V příspěvku o něm napíši více.

Komentáře (26)

Celý článek...

Malý průvodce - polská jezera v Krkonoších

27.6.2007 8:00 Martin Holek, FotoVýlety - Krkonoše

Malý průvodce - polská jezera v Krkonoších

Na formování celých Krkonoš se kdysi podílely údolní ledovce, po kterých dodnes v Krkonoších zůstává mnoho stop. Jednou z nich jsou ledovcová jezera v polské části pohoří - Maly a Wielki Staw. Obě jezera jsou českým turistům, podobně jako Sněžné jámy, v povědomí spíše z "ptačí perspektivy" hřebenové Cesty česko-polského přátelství. Nicméně, co by to bylo za fotografa, kdyby zůstal u "klasického" pohledu!

Komentáře (7)

Celý článek...

Camden Town - London

17.1.2007 8:00 Jozef Doboš, FotoVýlety - Ostatní

Camden Town - London

Dnes sa už iba pousmejem, keď si spomeniem na rozhovory so spolužiakom Dávidom, ktorý do mňa pred rokom neustále hustil, že musím ísť do Camdenu, že to je niečo úžasné, čo proste musím a musím vidieť. Priznám sa, že jeho neskutočné nadšenie som pochopil, až keď som sa tam objavil osobne. Áno, mal pravdu. Je to niečo, čo stojí za to vidieť.

Komentáře (9)

Celý článek...

Malý průvodce - Rýchorský prales (Dvorský les)

25.10.2006 9:00 Martin Holek, FotoVýlety - Krkonoše

Malý průvodce - Rýchorský prales (Dvorský les)

Již jsme si zvykli na nádherné fotografie z mnoha koutů světa. Vždy nás nadchnou svou "neokoukaností" a kouzlem exotických dálek. To, že podobné snímky lze "vychodit" i kousek od místa, kde právě sedíte, se vám pokusí Martin Holek ukázat ve svých článcích. Třetí věnuje Rýchorskému pralesu.

Komentáře (13)

Celý článek...

Malý průvodce – Sněžné jámy z polské strany

18.10.2006 8:00 Martin Holek, FotoVýlety - Krkonoše

Malý průvodce – Sněžné jámy z polské strany

Již jsme si zvykli na nádherné fotografie z mnoha koutů světa. Vždy nás nadchnou svou "neokoukaností" a kouzlem exotických dálek. To, že podobné snímky lze "vychodit" i kousek od místa, kde právě sedíte, se vám pokusí Martin Holek ukázat ve svých článcích. Druhý věnuje Sněžným jamám.

Komentáře (11)

Celý článek...

Malý průvodce – Černohorský potok

13.9.2006 8:00 Martin Holek, FotoVýlety - Krkonoše

Malý průvodce – Černohorský potok

Již jsme si zvykli na nádherné fotografie z mnoha koutů světa. Vždy nás nadchnou svou "neokoukaností" a kouzlem exotických dálek. To, že podobné snímky lze "vychodit" i kousek od místa, kde právě sedíte, se vám pokusí Martin Holek ukázat ve svých článcích. První z nich věnuje Černohorskému potoku.

Komentáře (24)

Celý článek...

Londýn v zime

8.5.2006 8:00 Jozef Doboš, FotoVýlety - Ostatní

Londýn v zime

V Londýne už chvíľu študujem a preto sa pokúsim priblížiť vám toto veľkomesto z môjho fotografického pohľadu, ktorý je dosť odlišný od toho turistického. Nefotil som ani Big Ben ani Buckingham Palace, ktoré sú prervané návštevníkmi, a z ktorých keď chcem peknú fotku, tak si radšej kúpim pohľadnicu, lebo viem,...

Komentáře (8)

Celý článek...

Rozhledny, díl 1. - Tišnov

27.11.2003 8:00 Michal Kupsa, FotoVýlety - Morava

Rozhledny, díl 1. - Tišnov

Vhodný tip na nejen fotografické výlety jsou zcela bez pochyby rozhledny a proto se pokusím vás v sérii článků s některými blíže seznámit. Na úvod jsem zvolil úplně novou “kamennou“ rozhlednu, která byla slavnostně otevřena nad městem Tišnov v sobotu 11.10.2003 a která je v mnoha ohledech opravdu výjimečná.

Komentáře (17)

Celý článek...

Lednice na Moravě

29.9.2003 8:00 Jan Veber, FotoVýlety - Ostatní

Lednice na Moravě

Jak možná víte z mého druhého příspěvku o fotografování ptáků, je Lednice na Moravě mým velmi oblíbeným, dalo by se určitě napsat i mým zamilovaným místem. Dovolte mi, abych vás pozval na náš první (a doufám, že ne poslední) společný fotografický výlet právě sem.

Komentáře (3)

Celý článek...

Naučná stezka Járy Cimrmana

6.1.2003 8:00 Michal Kupsa, FotoVýlety - Ostatní

Naučná stezka Járy Cimrmana

Zveme vás do málo navštěvovaného kouta přírody v blízkosti moravské metropole. Desetikilometrová naučná stezka byla pojmenována podle fiktivní postavy neznámého génia Járy Cimrmana. Na trase je několik zastávek s informačními tabulemi, na kterých, kromě konkrétního popisu místa jsou i ukázky z dramatických děl této osobnosti. A tak vás cestou provází hra na vědomou mystifikaci a intelektuální humor Járy Cimrmana.

Celý článek...

Ke Stožecké kapli

22.11.2001 8:00 Andrej Macenauer, FotoVýlety - Šumava

Ke Stožecké kapli

Na další FotoVýlet vás pozveme opět na Šumavu. Na rozdíl od předrevoluční doby můžete dnes bez problémů navštívit okolí Stožce, zvláště známou Stožeckou kapli. Také prales v okolí Stožecké skály má fotografům přírody co nabídnout.

Komentáře (2)

Celý článek...

Na Plešné jezero a na Plechý (1378m)

17.8.2000 16:55 Andrej Macenauer, FotoVýlety - Šumava

Na Plešné jezero a na Plechý (1378m)

Výhled na Plešné jezero od památníku Adalberta Stiftera na vršku jezerní stěny patří spolu s výhledem na Černé jezero k nejhezčím leteckým pohledům Šumavy. U jezera již vůbec není patrno, že zde bývala budova roty pohraniční stráže. Cestou z Nové Pece si prohlédnete významnou technickou památku: Schwarzemberský kanál, který byl nedávno vyčistěn a opraven. Škoda jen, že ze skaliska na vrcholu nejvyšší hory české části Šumavy není žádný výhled.

Celý článek...

Na Oblík a Tříjezerní slať

12.7.2000 16:30 Andrej Macenauer, FotoVýlety - Šumava

Na Oblík a Tříjezerní slať

Oblík neboli Pařezák je vrcholem s kruhovým výhledem zejména díky rozsáhlým polomům, které postihly les kolem vrcholu hory. V oblasti se nachází i další perla - Tříjezerní slať s tmavými rašelinnými jezírky a velkými létajícími šídly. Pokud budete v oblasti Srní, je to asi nejzajímavější výlet.

Celý článek...

Na Obří hrad

5.7.2000 8:45 Andrej Macenauer, FotoVýlety - Šumava

Na Obří hrad

Další díl mého šumavského průvodce vás zavede na tajemný Obří hrad - nejvýše položené keltské hradiště ve střední Evropě. Hradiště asi chránilo rýžoviště zlata v oblasti říčky Losenice, ale moc o něm vlastně není známo. Jsou zde zachovány kamenné valy. V penzionu Popelná je i malé muzeum spekulující o historii Obřího hradu. V údolí Losenice jsou zajímavá kamenná moře.

Celý článek...

Na Hadí vrch

4.7.2000 10:00 Andrej Macenauer, FotoVýlety - Šumava

Na Hadí vrch

V dalším z dílů mého šumavského průvodce navštívíme oblast Keplů a bývalého Zhůří. Velká část tohoto území bývala v naší socialistické minulosti součástí vojenského újezdu Hůrka. K nejkrásnějším místům na této cestě patří Hadí vrch s pohledem na nejvyšší vrchol Šumavy Velký Javor a meandry Zhůřského potoka. Hodně pravověrných šumavských fotografů sem chodí vyčkávat na to pravé světlo.

Celý článek...

Kolem hory Křemelná

3.7.2000 18:00 Andrej Macenauer, FotoVýlety - Šumava

Kolem hory Křemelná

Křemelná je výrazný vrchol tyčící se nad stejnojmennou říčkou. Na této okružní cestě kolem této hory je mnoho výhledů. Škoda, že chemizace od 50tých let zničila květenu Pašteckých luk. Křemelná je okrajem kašperskohorského zlatonosného revíru. Na vrcholu hory se nacházejí sněžné jámy vzniklé těžbou zlata ve středověku. Na dně těchto jam se drží sníh po celý rok.

Celý článek...

Z Albrechtic na Sedlo

25.6.2000 2:42 Andrej Macenauer, FotoVýlety - Šumava

Z Albrechtic na Sedlo

Krásný románský kostelík v Albrechticích a keltské hradiště Sedlo jsou určitě nejzajímavějšími místy tohoto krátkého výletu. Ze skalnatého ostrohu v blízkosti vrcholu Sedla je krásný výhled na Kašperk. Za dobrého počasí jsou vidět až významné vrcholy v železnorudské oblasti.

Komentáře (1)

Celý článek...

Canon PowerShot G16
Canon PowerShot G16
+ SDHC 16 GB
+ Poukázka na FotoSlužby

9.990 Kč

www.fotoskoda.cz

kalibrace
Fomei - studiové vybavení