2. Setkání Fotografů v Brně
Druhé celorepublikové SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ proběhne 2. dubna 2006 v Brně v klubu MK, Vlhká 21, Brno. Na programu budou prezentace fotografů FAčka, workshop portrét či představení techniky Epson. Hlavně si tu však popovídáme a virtuální svět změníme na chvilku na skutečný. Více v článku.
Druhé celorepublikové SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ proběhne 2. dubna 2006 v Brně v klubu MK, Vlhká 21, Brno. Pro ty, kdo pojedou vlakem nebo autobusem, je to cca 10 minut chůze z obou nádraží. Mapku můžete najít na www.mapy.cz.
Program Setkání fotografů má 3 části.
1. Prezentace fotografů FotoAparátu.cz:
- 10:00 - 10:15 Zahájení
- 10:15 - 11:00 Andrej Macenauer: "Himálaj 1000 až 8848m"
- 11:00 - 12:00 Ondřej Prosický: "Fotografování zvířat v tropech střední Ameriky"
- 12:00 - 12:30 Pauza
- 12:30 - 13:00 Štěpán Páťal: "Portréty pracujících"
- 13:00 - 13:30 Evelína Hametová: "Ptáci a veverky v Praze"
- 13:30 - 14:00 Pauza
- 14:00 - 15:00 Václav Šilha: "Příroda tří kontinetů"
- 15:00 - 16:00 Jan Veber: "Naturphotogallery"
- 16:00 - 17:00 Vojta Herout: "(Nejen) barevné fotografie z malých cest"
2. Workshop Portrét
Ve studiu vybaveném světly Fomei budeme pod vedením fotografky Kateřiny Kavkové a Mgr. Jiřího Černohorského fotografovat modelku.
- Doba trvání: 1hodina
- Začátek: v 11, 13 a 15h
- Počet účastníků: maximálně 20
- Cena: v ceně vstupného, přihlášky přímo na místě.
3. Prezentace fototechniky
Generálním partnerem Setkání fotografů je společnost Epson, která zde představí své produkty. Svůj nový software na tvorbu webu pro fotogafy můžete probrat se zástupci T4-systems. Dále budete mít možnost prohlédnout si objektivy Sigma včetně několika nových skel nebo stativy Manfrotto.
Program může mít překvapení - přijde i náš lektor workshopu Fotografování portrétu, Peter Ertl. Promítneme si jeho novu prezentaci, bude možnost konzultací.
Na přednáškách a výstavě je zastoupena široká škála fotografických žánrů. Setkáme se s krajináři, portrétisty, makrofotografy, fotografy divoké přírody i kreativci, co rádi experimentují a upravují. Můžete zde klást dotazy.
MK klub jsme vybrali jako zajímavé místo v Brně, vážíme si, že prostředí je příjemně domácké, stejně jako na FotoAparátu.cz.
Vstup: 50Kč, pro registrované čtenáře zdarma
Výstava Setkání fotografů v Centru Olympia Brno
V úterý 4. dubna naváže na Setkání fotografů vernisáž výstavy deseti předních fotografů, kteří vystavují své fotografie na Galerii FotoAparátu.cz:
Vojta Herout, Jula Kertész, Martin Kovalík, Alice Prokopová, Mirek Kolčava, Marian Matta, Stanislava Brůhová, Petr Drančák, Markéta Hošková a Irena Pánková.
Kde? V Galerii Obchodního a zábavního centra Olympia, Brno. Vernisáž se uskuteční od 19h v Charlies café, 1. patro. Všichni jste srdečně zváni.

