Test fotoaparátu HP Photosmart R817

HP Photosmart R817 je další zajímavý fotoaparát od HP. Designem se řadí po bok HP R717, jehož test zde najdete také, ale výbava je nová. Doporučená cena R817ky je včetně DPH 10990,-Kč. K testu nám jej zapůjčila společnost HP.

Testovací snímky a podmínky

Fotoaparát jsem testoval v terénu i v bytě, v režimu, jaký odpovídá jeho určení. Tedy fotografie „z ruky“ reportážního charakteru. Všechny uvedené fotografie byly zhotoveny v rozlišení 2616×1960 v kvalitě fine a jsou ponechány zcela bez úprav, nepočítám-li úpravu rozměrů pro web.

Žánrový snímek Blesk v exteriéru
Noční snímek Žánrový snímek (plné rozlišení)
Pláž Pláž a vesnice
Západ slunce f:35mm Západ slunce f:180mm
Makro Makro
Supermakro (plné rozlišení) Normální barvy
Zvýšená saturace Černobíle
Tón Sepie Makro
Supermakro

Závěr

HP R817 mně mile překvapil kvalitní optikou, makrem a velikostí. Kdyby mně nezáleželo na rozlišení, splnil by moje požadavky lépe, než HP R717. Dobře je mu v úloze malého, stylového a odolného fotoaparátu na cesty a s pouzdrem i pod vodou. Má kvalitní optiku, dlouhý zoom, slušné rozlišení čipu a bohaté možnosti zpracování přímo v těle. Při testu mně vadila především dlouhá prodleva od zapnutí do prvního snímku. HP R817 je rozhodně fotoaparát, se kterým se dá počítat při nákupu digitálu.

Klady Zápory
Optika Dlouhý interval od zapnutí po aktivaci fotoaparátu
Přehledné ovládání, široké možnosti nastavení Nemá češtinu
Nízký šum Nestabilní (nízká hmotnost/dlouhé ohnisko)
Velikost, makro Kryt baterie
Adaptivní osvětlení, program odstranění červených očí

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
  • Karel Omes
    Karel Omes
    14.10.2005 07:38

    sorry za pravopisnou chybu...

  • Jiří Beneš
    Jiří Beneš
    Autor
    14.10.2005 09:12

    Mám to kousek, cca 1000 km.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    14.10.2005 13:29

    já už se lekl že u Tábora je moře...:o) no jo no, globální oteplování je mrcha

  • M4lcolm
    M4lcolm
    19.10.2005 23:13

    Vypadá to na hodně muziky za málo peněz.. Jen aby to vydrželo, vlastním HP 945 a za necelé dva roky mám již třetí kus, první odešel za 3 týdny a druhý za rok a půl. Ještě, že je servis HP mění takřa na počkání:o)Jo, a dobrá recenze..

  • Radimko
    Radimko
    30.10.2005 20:36

    Mne se tenhle fotak svymi funkcemi zamlouva a dost uvazuju o jeho koupi, ale nechci ho kupovat, aniz bych si ho ohmatal a vyzkousel. Muj problem je v tom, ze, at jsem hledal kde jsem hledal, nikde v krame ho nemaj, protoze se jim pry nevyplati mit ho na sklade a tak podobne...Nemate nahodou nekdo poneti, kde treba v praze nebo v pardubicich by bylo mozny ho takhle sehnat? dik moc za pripadne reakce.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (6)

Tisknout článek

Tip na článek

FOTOVIDEO LEDEN 2026
FOTOVIDEO LEDEN 2026

Při­ná­šíme ochut­návku led­no­vého vy­dání ma­ga­zínu Fo­to­Vi­deo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram